Piektdiena, 27. septembris
Ilgonis, Ādolfs

Pirmās uzvaras sezonā

VEF uzvar čempionu cīņā, Ventspils – pērno pusfinālistu duelī.

Kapteiņa Artūra Ausēja gūtie 35 punkti ielika pamatu Ventspils basketbolistu uzvarai 85:84 pagājušās sezonas pusfināla atkārtojumā pret Rīgas zeļļiem. Viesi pēdējā ceturtdaļā ar izrāvienu tika pie iespējas izcīnīt uzvaru, tomēr Jura Vītola izšķirošais metiens mērķi nesasniedza. Tikmēr kaimiņvalstu čempionu divcīņā VEF Rīga otrajā puslaikā Tallinā sakāva Kalev/Cramo un izcīnīja pirmo uzvaru sezonā.

Ventspils basketbolisti savā sezonas pirmajā spēlē iemeta pirmos piecus trīspunktu metienus un ielika šķietami stabilus pamatus panākumam pār pagājušās sezonas finālistiem Zeļļiem, kuri vien pāris dienu iepriekš Arēnā Rīga pārspēja VEF Rīga komandu. Ventspilnieku kapteiņa Ausēja precizitātei līdzi turēja amerikānis Lamārs Normens, kurš arī trāpīja sešus tālmetienus. Pēdējā ceturtdaļā Kurzemes komandu pievīla pašu pieļautās deviņas kļūdas. Roberta Bērziņa tālmetiens panāca trīs punktu starpību, viesi tika pie pēdējā metiena iespējas ar viena punkta starpību, taču pēdējā uzbrukumā Bērziņš atspēlēja bumbu 19 gadus vecajam Vītolam, kura metiens mērķi nesasniedza.

Tikmēr Tallinā VEF Rīga basketbolisti izcīnīja savu pirmo uzvaru sezonā pēc diviem zaudējumiem Baltijas superkausā un piekāpšanās Rīgas zeļļiem Latvijas – Igaunijas līgas pirmajā spēlē. Mača pirmajā daļā talliniešiem piederēja pārsvars, tomēr 12 punktu izrāviens rīdziniekiem ļāva pārņemt vadību un otrajā puslaikā salauzt spēles gaitu. Trešajā ceturtdaļā Kalev/Cramo guva tikai septiņus punktus, bet galotnē rīdzinieki guva pārliecinošu uzvaru ar 84:63. Uzvarētājiem 18 punktus guva Geidžs Deiviss, bet 17 un 14 pievienoja Vjačeslavs Bobrovs un Herisons Klīrijs.
Vefiešiem nākamā spēle paredzēta jau FIBA Čempionu līgā, kur komanda otrdien uzņems Bonnas Telekom. Latvijas – Igaunijas līgas turnīrs turpināsies sestdien Liepājā, kur vietējā komanda uzņems BK Ogre, un Rīgā ar Latvijas Universitātes komandas un Valmiera Glass/ ViA divcīņu. Izslēgšanas turnīrā iekļūs astoņas labākās komandas. Sešas no septiņām Latvijas vienībām sezonas beigās startēs Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfinālā

Latvijas – Igaunijas līga

Ventspils – Rīgas zeļļi 85:84 (29:18, 48:36, 75:64; Ausējs 35, Normens 25, Mežulis 6 – Bērziņš 15, Kots 15, Makkojs 14), Kalev/Cramo – VEF Rīga 63:84 (22:19, 44:44, 51:69; Kaukiainens 10, Sūrorgs 9, Tapē 9 – Deiviss 18, Bobrovs 17, Klīrijs 14)