Rīgā +20 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

papildināta - Slovēnijas basketbolisti uzvar Somiju, ceturtdaļfinālā tiksies ar Spāniju

Izšķirošajā spēlē par iekļūšanu Eiropas basketbola čempionāta ceturtdaļfinālā Slovēnijas izlase ar 67:60 (42:28) pārspēja Somijas valstsvienībā. Noslēguma tabulā slovēņi ieņem ceturto vietu, un jau zināms, ka trešdien ceturtdaļfinālā viņi tiksies ar E grupas pirmās vietas ieguvējiem spāņiem. Savukārt Somijas izlasei, kas finālturnīrā iekļuva kā vieni no papildkvalifikācijas turnīra uzvarētājiem, čempionāts līdz ar to ir beidzies.

Pirmā ceturtdaļa pagāja līdzīgā cīņā, taču otrajā Slovēnijas basketbolisti gan ar lielāku precizitāti tālmetienos, gan pārspēku cīņā par atlēkušajām bumbām iekrāja solīdu 40:26 pārsvaru. Otrajā puslaikā Somijas komandai brīžam izdevās starpību samazināt, taču nopietni slovēņu uzvara netika apdraudēta (pusminūti līdz beigām bija gan tikai 64:60).Uzvarētāju sastāvā rezultatīvākie bija Erazems Lorbeks (14 p.) un Urošs Slokars (13 p.).Otrajā spēlē, kas vairs nevarēja ietekmēt vietu sadalījumu grupā, Grieķijas izlase ar 73:60 (32:35) uzvarēja Gruziju. Grieķijas basketbolisti, kuri jau bija garantējuši trešo vietu F grupā, ceturtdaļfinālā spēlēs ar Franciju, bet gruzīni tabulā palika sestajā vietā. Vēl pirmdien pirmo vietu F grupā izspēlēs Maķedonijas un Krievijas izlases. Šī mača uzvarētāji cīņā par vietu pusfinālā tiksies ar Serbiju, bet zaudētāji - ar Lietuvu.Situācija F grupā: Maķedonija 4-0, Krievija 4-0, Grieķija 3-2, Slovēnija 2-3, Somija 1-4, Gruzija 0-5.

(papildināta ar Grieķijas - Gruzijas spēles rezultātu)