Rīgā +20 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Lietuvas basketbolisti izcīna tiesības startēt olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā

Eiropas čempionāta saimniekiem Lietuvas valstsvienības basketbolistiem rūgtumu par zaudējumu ceturtdaļfinālā izdevies daļēji remdēt ar grūtu uzvaru 80:77 (44:33) ceturtdien pār Slovēnijas izlasi. Tā viņiem garantēja vismaz sesto vietu noslēguma kopvērtējumā un ceļazīmi uz olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru.

Pirmajā ceturtdaļā vadībā izvirzījās Slovēnijas komanda, un laukuma saimniekiem tikai pirmā puslaika vidū izdevās pārņemt vadību. Otrās ceturtdaļas beigās lietuviešiem izdevās izrāviens 15:5, kas ļāva pārtraukumā doties ar 11 punktu pārsvaru.Otrā puslaika sākumā jau pēc dažām minūtēm no tā nekas daudz pāri nebija palicis (49:46), bet astoņas minūtes līdz pamatlaika beigām vadībā jau bija slovēņi (64:63). Pēdējās piecās minūtēs mājiniekiem arī bija jāatspēlē četru punktu deficīts, tomēr šoreiz veiksme bija viņu pusē.Uzvaras grozu ar precīzu trīspunktnieku 19 sekundes līdz pamatlaika beigām guva Mants Kalnietis, kurš bija rezultatīvākais laukuma saimnieku rindās (17 p.).Kā zināms, trešdien abas komandas piedzīvoja zaudējumus ceturtdaļfināla spēlē - Slovēnija 64:86 pret Spāniju un Lietuva 65:67 pret Maķedoniju.Eiropas čempionāta pirmo divu vietu ieguvēji arī nodrošinās ceļazīmes uz Londonas olimpiskajām spēlēm, bet 3.-6.vietu ieguvēji - tiesības nākamgad piedalīties olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Ceturtdien notiks abas pārējās ceturtdaļfināla spēles Francija - Grieķija un Krievija - Serbija.