Rīgā +18 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Latvijas basketbolisti uzvar pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta

Latvijas basketbola valstsvienība pēdējā pārbaudes spēlē pirms Eiropas čempionāta finālturnīra sestdien Jelgavā ar 74:51 (38:26) pārliecinoši pieveica Lielbritānijas izlasi. Pārbaudes maču ciklu Latvijas basketbolisti beidza ar divām uzvarām astoņās cīņās. Pirmo spēli Eiropas čempionātā Šauļos Ainara Bagatska trenētā komanda aizvadīs 31.

augustā pret Francijas valstsvienību.Latvijas valstsvienības pamatsastāvā devās Jānis Blūms, Jānis Strēlnieks, Rihards Kuksiks, Artūrs Bērziņš un Andrejs Šeļakovs.Pēc neprecīziem metieniem bagāta spēles sākuma pirmie uzbrukumā ”atmodās” laukuma saimnieki un pēc Bertāna 3+1 punktu gājiena 12.minūtē panāca 22:13. Pateicoties aktīvai spēlei aizsardzībā, nepilnu desmit punktu starpība turējās līdz pirmā puslaika beigām. Pieklājīgo statistiku – tikai viena kļūda, divnieks punktu ailē Čikāgas Bulls spēlētājam Luolam Dengam – mazliet pabojāja Latvijas basketbolistu soda metienu bilance (8/17).Trešās ceturtdaļas vidū britiem izdevās starpību samazināt līdz sešiem punktiem (45:39), taču iespaidīgs Andreja Šeļakova sniegums, gan gūstot punktus, gan vācot atlēkušās bumbas, ļāva pārsvaru pirms pēdējām desmit minūtēm palielināt līdz plus 15 (56:41).Viesiem problēmas ar precizitāti turpinājās arī ceturtajā ceturtdaļā, un sešarpus minūtes līdz pamatlaika beigām tika pārsniegta arī 20 punktu robeža (66:43). Solīda uzvara ceļamaizei uz Šauļiem.Uzvarētāju labā Rolands Freimanis guva 14 un Andrejs Šeļakovs 11 punktus.Latvijas valstsvienības sāncenši Eiropas čempionāta pirmajā posmā būs Francijas, Serbijas, Itālijas, Izarēlas un Vācijas izlases.