Rīgā +17 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Latvijas basketbolisti pēdējā sekundē gūst uzvaras grozu pār Lielbritāniju

Latvijas basketbola valstsvienība trešdien Ankarā (Turcija) spraigā cīņā ar 86:84 (40:52) pārspēja Lielbritāniju. Uzvaras grozu tikai sekundi pirms pamatlaika beigām guva Kristaps Janičenoks.

Latvijas izlases sākumsastāvs: Kristaps Valters, Armands Šķēle, Artūrs Štālbergs, Uvis Helmanis, Andris Biedriņš.

Spēli krietni veiksmīgāk iesāka angļi, kuri krietni apgrūtināja Latvijas spēli. Latvijas izlase pirmajā ceturtdaļā nonāca zaudētājos ar 21:28, turklāt uzbrukumā pieļāva septiņas kļūdas, kā arī sapelnīja deviņas piezīmes. Arī otrajā periodā angļi turpināja pārspēt Latvijas izlasi teju it visos spēles komponentos, atpūtā ejot iekrājot jau solīdu pārsvaru 52:40.

Pēc pārtraukuma Latvijas izlase aizsardzībā spēlēja krietni agresīvāk, bet uzbrukumā mērķtiecīgi izspēles veica uz groza apakšu Kasparam Kambalam. Puslaikā bija nospēlētas tikai sešas minūtes, bet Kambala jau bija guvis 13 no komandas 15 punktiem (55:54). Vēlāk viņš turpināja sevi apliecināt uzbrukuma smailē, bet aizsardzībā lieliski cīnījās Biedriņš.

Tomēr tad sekoja kritisks brīdis Latvijas izlases sniegumā. Īsā laikā no 64:64 komanda nonāca zaudētājos ar 64:70, tomēr Latvijas izlase prata parādīt raksturu un tūliņ atgūt līdzsvaru (70:70).

Uzvaras liktenis izšķīrās cīņas pašā galotnē. Piecas sekundes pirms pamatlaika beigām ātrajā uzbrukmā par ļoti tālu trīspunktnieku izšķīrās Kristaps Valters - 84:84! Angļi pieprasīja minūtes pārtraukumu, taču bumbas izspēle no laukuma vidus viņiem neizdevās. Ļoti veikls bija Kristaps Janičenoks, kurš zibenīgi izmantoja angļu neprecizitāti, pārtvēra bumbu un ātrajā uzbrukumā guva uzvaras grozu - 86:84.

* Par notikumiem spēlē no Ankaras vēstī Dienas žurnālists Guntis Keisels!