Rīgā +17 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Latvijas basketbolisti otrajā pagarinājumā zaudē Serbijai

Otrajā pagarinājumā vairāk spēka bija serbiem - Latvijas basketbola valstsvienības galvenais treneris Ķēstutis Kemzūra atzina uz karstām pēdām pēc spēles Atēnās, kur latvieši ar 93:97 (33:35, 73:73, 84:84) zaudēja Serbijas izlasei.Spēle lielākoties ritējusi punkts punktā. Tikai ceturtajā ceturtdaļā serbiem izdevies panākt vērā ņemamu pārsvaru (+9).

Tomēr latvieši atguvuši iniciatīvu un četras sekundes pirms pamatlaika beigām Armands Šķēle ar trīspunktnieku izlīdzinājis rezultātu. "Labi, ka spēlētāji parādīja raksturu. Bija gan pārķertas bumbas, gan veiksmīgi tālmetieni," Ķ.Kemzūra uzteica savu komandu.Reāla iespēja uzvarēt bijusi pirmā pagarinājuma pēdējā minūtē (84:80). Taču serbi iemetuši divus sodus, pēc tam pārķēuši bumbu un panākuši izlīdzinājumu. Pēdējā sekundē Jāņa Blūma pustālais metiens nav bijis sekmīgs. Otrajā pagarinājumā iniciatīva bijusi serbiem. Piecu piezīmju dēļ laukumu priekšlaikus atstājuši Kristaps Valters (nospēlējis tikai 15 minūtes), Kaspars Kambala un Artūrs Štālbergs."Vienmēr gribas uzvarēt, taču nekāda traģēdija nav notikusi. Labāk zaudēt tagad, nekā oficiālajos mačos," uzsvēra Ķ.Kemzūra. "Nenosargājām pārsvaru, bet no šīs kļūdas varam mācīties. Diemžēl piezīmju problēmas dēļ maz varēja palidzēt Kristaps Valters, tāpēc Šķēlem un Blūmam iznāca lielāka slodze un beigās varbūt pietrūka spēka. Labi nospēlēja Andris Biedriņš un Kaspars Kambala. Kristaps Janičenoks pārdzīvo, ka netrāpīja dažus brīvos metienus, taču es ticu, kas viņš atgūs formu un viss būs kārtībā. Patīkami, ka palīdzēja Artūrs Štālbergs. Devu iespēju sevi parādīt Rolandam Freimanim un viņš neko nesabojāja komandas spēlē. Savukārt Kaspars Bērziņš enerģiski iesaistījās cīņā pēdējā ceturtdaļā, kad izcīnīja vairākas bumbas un guva svarīgus punktus."Latvijas komandas sastāvā spēlējuši 11 basketbolisti: Kaspars Kambala (18 punktu), Andris Biedriņš (16+14 AB), Kristaps Janičenoks (16), Armands Šķēle (14), Jānis Blūms (9+7 AB+4 RP), Kaspars Bērziņš (8), Artūrs Štālbergs (6), Kristaps Valters (2), Uvis Helmanis (2), Aigars Vītols (2) un Rolands Freimanis.Spēle beidzās pēc pusnakts, bet ceturtdienas vakarā Latvijas komanda spēlēs ar Grieķijas izlasi. Ķ.Kemzūra atzina, ka tāds grafiks pārbaudes spēlēs ir ļoti noderīgs, jo palīdz modelēt Eiropas čempionātā sagaidāmās slodzes. "Viegli nebūs, bet meklēsim resursus, lai būtu gatavi cīņai ar tikpat stipru pretinieku. Tāpēc jau trenējamies, lai to izturētu. Labi, ka mums darīšana ar dažādā stilā spēlējošām komandām. Redzēju pozitīvas pārmaiņas, salīdzinot ar iepriekšējiem mačiem, taču redzēju arī nepilnības. Turpināsim strādāt."