Rīgā +20 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Latvijas basketbolisti liek panervozēt Eiropas vicečempioniem, tomēr zaudē

Latvijas basketbola valstsvienība Eiropas čempionāta finālturnīra B grupas otrās kārtas spēlē ar 77:92 (33:38) piekāpās pašreizējiem Eiropas vicečempioniem Serbijas basketbolistiem, piedzīvojot otro neveiksmi turnīrā. Nākamā spēle Ainara Bagatska trenētajai komandai paredzēta piektdien pret Itālijas izlasi.

Freimanis: Spēles iznākumu izšķīra dažas nianses

Bagatski priecē Latvijas basketbolistu spēja atgūties pēc neveiksmīgā spēles sākuma

Strēlnieks: Uz Eiropas čempionātu esam atbraukuši tomēr kaut ko uzvarēt

Latvijas komandas starta piecniekā kopā ar Blūmu, Strēlnieku, Bērziņu un Šeļakovu devās Dāvis Bertāns (viņu gan drīz nomainīja Kuksiks).

Pirmajās četrās minūtēs laukumā pilnībā dominēja Serbijas basketbolisti, kuri precīzi apdraudēja grozu no dažādām pozīcijām. Savukārt Latvijas spēlētājiem bumba nekrita mērķi ne no groza apakšas, ne trīspunktu līnijas – 0:11.

Beidzot piektās minūtes sākumā “sauso periodu” pārtrauca Jānis Blūms, spēlē iesaistījās rezervisti (Bertāns, Freimanis, Jurevičus, Meiers), taču cīņas raksturs tāpēc sakotnēji būtiski nemainījās – vēl pēc brīža jau 2:17.

Toties otrajā ceturtdaļā Latvijas izlases “otrais piecnieks” ar centību aizsardzībā nopelnīja arī veiksmi uzbrukumā, pārņēma iniciatīvu un pēc Rolanda Freimaņa pieciem punktiem pēc kārtas trīs minūtes līdz pārtraukumam izlīdzināja rezultātu – 29:29. Diemžēl šajā brīdī serbi atguva koncentrāciju un ātri vien atjaunoja septiņu punktu pārsvaru. Pēc pirmajām 20 minūtēm mīnus pieci.

Otrā puslaika sākums pagāja diezgan līdzīgā cīņā, tomēr serbi, agresīvi laužoties sāncenšu groza tuvumā, piespieda latviešus bieži pārkāpt noteikumus (Meiers ātri nopelnīja piecas piezīmes) un uz soda metienu rēķina mazliet pieaudzēja pārsvaru. Bet trešās trešdaļas otrajā pusē pēc pāris precīziem tāliem metieniem atjaunoja 15 punktu starpību (47:62).

Puslaika otrā puse iesākās ar vēl vienu Latvijas izlases ofensīvu. Blūms un Freimanis uzbrukumā un visa komanda kopīgām pūlēm aizsardzībā spēja deficītu sadeldēt līdz cerīgajiem 65:71. Tiesa, tūlīt pat serbi ar Krstiču un Savanoviču priekšgalā atbildēja ar pieciem punktiem pēc kārtas un labu brīdi saglabāja 8 – 10 punktu starpību. Atslābināties Dušana Ivkoviča audzēkņi varēja tikai pamatlaika pēdējā minūtē.

Rolands Freimanis guva 19, Rihards Kuksiks 16 un Jānis Blūms 15 punktu.

Pirmajā kārtā Latvijas basketbolisti zaudēja Francijas izlasei 78:89, bet serbi pārspēja itāliešus 80:68.

Vēl B grupas otrās kārtas spēlēs ceturtdien tiksies Izraēla un Francija, kā arī Itālija un Vācija.