Rīgā +20 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Latvijas basketbolisti Eiropas čempionātu sāk ar zaudējumu Francijai

Latvijas basketbola valstsvienība piedzīvojusi zaudējumu Eiropas čempionāta finālturnīra pirmajā spēlē. Trešdien Šauļu arēnā Latvijas basketbolisti, izrādot cienīgu pretestību par favorītiem uzskatītajiem pretiniekiem, ar 78:89 (41:40) piekāpās Francijas izlasei. Jānis Blūms guva 32 punktus. Ceturtdien Ainara Bagatskia trenētā komanda tiksies ar Serbijas valstsvienību.

Bagatskis: Radījām kolosālas situācijas, taču tās nerealizējām

Bertāns: Pāris epizodēs nenostrādājām aizsardzībā

Blūms: Mums nav par ko kaunēties

Latvijas komandas pamatsastāvā laukumā devās pēdējos mačos iespēlētais piecnieks Blūms, Strēlnieks, Kuksiks, Bērziņš un Šeļakovs. Pretinieki cīņā sūtīja četrus NBA klubu pārstāvjus Pārkeru, Batumu, Diavu, Noā plus Želabalu.

Uz francūžu spiedienu groza apakšā Latvijas basketbolisti pirmajās minūtēs atbildēja ar trim precīziem tālmetieniem Kuksika un divreiz Blūma izpildījumā – 9:6. Ar fiziski specīgāko pretinieku uzbrukumiem gluži labi tika galā latviešu zonas aizsardzība, nebija iemesela sūdzēties arī par metienu precizitāti, kur īpaši izcēlās Jānis Blūms.

Līdz pirmās ceturtdaļas beigām Latvijas basketbolisti saglabāja 2 – 4 punktu pārsvaru, bet pēdējā sekundē Dairis Bertāns ar vēl vienu trīspunktnieku panāca plus septiņi.

Otrās ceturtdaļas sākumā francūži sāka spēlēt manāmi aktīvāk aizsardzībā un brīvus metienus pretiniekiem izdarīt vairs neļāva. Savukārt uzbrukumā iniciatīvu uzņēmās Tonijs Pārkers, pēc tam viņam piebalsoja partneri un, triju minūšu laikā gūstot 13 punktus pēc kārtas, vadībā izvirzījās Francijas izlase (28:33).

Pretinieku izrāvienu ar pieciem punktiem apturēja pirmā puslaika spožākā zvaigzne Blūms (20 punktu!), bet pēc Strēlnieka trīspunktnieka priekšā atkal bija Latvijas izlase (36:35). Šo minimālo pārsvaru izdevās nosargāt, atpūtā ejot. Latvijas basketbolistiem tālmetienu precizitāte pirmajā puslaikā – 9 no 13.

Otrā puslaika sākums Bagatska audzēkņiem bija pagalam neveiksmīgs. Pirmos punktus izdevās gūt tikai trešās minūtes beigās, bet sāncenši ar nepaturamo Pārkeru priekšgalā krietni paplosīja Latvijas izlases aizsardzību – 41:48. Tālāk Francijas komanda gan neatrāvās, atkal lielā mērā pateicoties Blūma precīzajiem metieniem un elegantajām piespēlēm. Izskaņā ar vairākām spožām epizodēm laukuma abos galos izcēlās Latvijas komandas jaunakais spēlētājs Dāvis Bertāns. Pirms pēdējā spēles posma mīnus četri.

Ceturtās ceturtdaļas sākumā bija arī tikai mīnus divi (63:65), diemžēl pamatlaika izskaņā francūži apspēlēja latviešus ar pretinieku ieročiem – Batuma un Želabala tālmetieni divos uzbrukumos pēc kārtas plus Pārkera precīzs pustālais ļāva viņiem iekrāt izšķirošo pārsvaru (72:83).

B apakšgrupas pirmajā spēlē Latvijas komandas pretinieki otrajā kārtā Serbijas basketbolisti ar 80:68 (35:29) pārspēja Itālijas izlasi. Vēl trešdien savā starpā tiksies Vācijas un Izraēlas izlases.

Kā zināms, cīņu par medaļām otrajā posmā turpinās trīs labākās vienības.