Rīgā +20 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Latvijas basketbolisti Eiropas čempionātā līdzīgā cīņā zaudē arī Izraēlai

Latvijas basketbola valstsvienība svētdien Šauļos Eiropas čempionāta finālturnīra B apakšgrupas ceturtās kārtas spēlē sīvā cīņā ar 88:91 (45:47) piekāpās Izraēlas izlasei. Pēc šī zaudējuma Latvijas basketbolisti zaudējuši arī teorētiskas izredzes iekļūt starp trim labākajām vienībām un turpināt cīņu Eiropas čempionāta otrajā posmā. Eiropas čempionātu Ainara Bagatska trenētā komanda beigs pirmdien ar spēli pret Dirka Novicka pārstāvēto Vācijas izlasi.

Blūms: Nemākam uzvarēt, jo trūkst tāda līmeņa spēļu pieredzes

Kuksiks: Esam kļuvuši labāki, taču nav padarīta darba sajūtas

Bagatski visvairāk sarūgtinājušas daudzās zaudētās atlēkušās bumbas pie Latvijas groza

Šoreiz starta piecniekā kopā ar Blūmu, Strēlnieku un Kuksiku devās Bērziņš un Šeļakovs. Cīņas pats sākums Latvijas komandai pagalam neizdevās: trīs neveiksmīgi uzbrukumi, turpretī sāncenši pirmos trīs savus mēģinājumus realizēja – 0:7.

Lai “pamostos”, latviešiem pietika ar dažām minūtēm. Pāris sekmīgas epizodes aizsardzībā, un pēc Blūma trīspunktu gājiena tika pārņemta vadība – 8:7. Diemžēl vairākas paviršības piespēlēs ļāva izraēliešiem atbildēt ar ātrajiem pretuzbrukumiem un atkal panākt sev labvēlīgu rezultātu (13:19). Pirmās ceturtdaļas izskaņa pagāja abpusēji kļūdām bagātā spēlē.

Otro periodu veiksmīgāk iesāka Latvija, un pēc Meiera 2+1 uz brīdi atguva vadību (27:24). Uzbrukums abu komandu izpildījumā izteikti dominēja pār aizsardzību, Latvijas izlases rindās par snaiperu dotībām atgādināja Blūms un Kuksiks, taču spēles efektivitāti mazināja lielais kļūdu skaits.

Pēc pārtraukuma spēles raksturs daudz nemainījās. Latvijas valstsvienības sastāvā uzbrukuma līdera lomu uzņēmās Šeļakovs un Blūms, taču aizsardzībā joprojām bija pārāk daudz robu, kas ļava Izraēlas izlasei saglabāt dažu punktu pārsvaru. Trešās trešdaļas beigās ar precīzu tālmetienu Blūms vadībā izvirzīja Latviju – 67:65.

Arī ceturtajā ceturtdaļā cīņa ritēja teju vai punkts punktā. Labu brīdi Izraēlas basketbolistu pārsvars turējās 2 – 4 punktu robežās, līdz divarpus minūtes līdz pamatlaika beigām Strēlnieks panāca neizšķirtu 83:83.

Diemžēl saspringtajā galotnē veiksmes nedaudz pietrūka. Blūmam kļūda uzbrukumā, Bertānam neprecīzs tālmetiens, Strēlniekam tikai viens realizēts soda metiens iepretī Pnini precīzajam trīspunktniekam uzbrukuma pēdējās sekundēs – un summā mīnus pieci (84:89).

Kuksiks 15 sekundes līdz finālsirēnai vēl gan iemeta grūtu tālmetienu, Blu nerealizēja abus soda metienus, un sešas sekundes līdz beigām Strēlniekam bija iespēja vēlreiz izlīdzināt rezultātu. Diemžēl otrais metiens izgriezās no groza, bet Mekelam laukuma otrā galā roka nenotrīcēja.

Latvijas un Izraēlas izlases spēlēja vienā grupā arī kvalifikācijas turnīrā – abās savstarpējās cīņās krietni pārāki bija Izraēlas basketbolisti (88:110 un 56:92).