Pirmdiena, 8. jūlijs
Adele, Antra, Ada

Latvijas basketbola valstsvienība Ventspilī pārtrauc neveiksmju sēriju

Latvijas basketbola valstsvienība, turpinot gatavoties Eiropas čempionāta finālturnīram, trešdien Ventspilī aizvadīja otro pārbaudes spēli pret Gruzijas izlasi un svinēja uzvaru 84:73 (42:39), pārtraucot sešu zaudējumu sēriju. Pēdējo pārbaudes spēli Latvijas basketbolisti aizvadīs sestdien Jelgavā pret Lielbritānijas izlasi.

Bagatskis noteicis Latvijas basketbola valstsvienības galīgo sastāvu

Latvijas izlases vadība trešdien deva atpūtu Jānim Blūmam, un komandas pieteikumā šoreiz bija 13 uzvārdi. Pamatsastāvā devās Strēlnieks, Jurevičus, Kuksiks, Bērziņš un Šeļakovs un atšķirībā no abu komandu pirmā mača ātri nonāca zaudētājos – pēc nospēlētām piecām minūtēm 6:15.

Otrās ceturtdaļas sākumā gruzīni sasniedza lielāko pārsvaru (16:26). Taču tad mājinieki gandrīz piecas minūtes nosargāja savu grozu neskartu, paši atbildēja ar 11 punktiem pēc kārtas, izvirzījās vadībā un galvenokārt ar Strēlnieka un Jurevičus veiksmēm uzbrukumā pabeidza pirmo puslaiku ar triju punktu handikapu.

Trešajā ceturtdaļā Latvijas valstsvienības pārsvars te pieauga līdz septiņiem punktiem, te saruka līdz minimumam. Lielāko starpību mājinieki panāca perioda pašās beigās, kad pēc Jeromanova un Bērziņa precīzajiem trīspunktniekiem tablo vēstīja 68:56 (drīz pēc īsā pārtraukuma vēl vienu tālmetienu realizēja Jurevičus).

Spēles pēdējā posmā Latvijas izlases centra spēlētāji gan paši turpināja krāt punktus, gan uzlaboja sniegumu cīņā par atlēkušajām bumbām, gan kopīgām pūlēm ierobežoja gruzīnu spožākās zvaigznes Zazas Pačulijas aktivitātes (18 punkti). Tuvāk par septiņiem punktiem viesi vairs nespēja pietuvoties.

Rezultatīvākie laukuma saimnieku rindās bija Jānis Strēlnieks (13 punktu) un Rihards Kuksiks (12).