Pirmdiena, 8. jūlijs
Adele, Antra, Ada

Latvijas basketbola valstsvienība spēlē pret Gruziju nespēj pārtraukt zaudējumu sēriju

Latvijas basketbola valstsvienība aizvadījusi sesto pārbaudes spēli, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram. Pirmdien Arēnā Rīga laukuma saimnieki ar 79:83 (44:34) zaudēja Gruzijas izlasei ar NBA klubā Atlantas Hawks spēlējošo Zazu Pačuliju priekšgalā. Trešdien Ventspilī abas komandas tiksies vēlreiz.

Latvijas basketbolistiem pietrūcis laika pienācīgi sagatavoties pirmajai spēlei pret Gruziju

Kuksiks: Noskaņojums joprojām ir kaujiniecisks

Mājinieku pamatsastāvā devās Blūms, Strēlnieks, Kuksiks, Freimanis un Meiers. Galvenokārt ar abu pirmo precizitāti uzbrukumā plus kolektīvu apņēmību cīņā zem groziem Latvijas izlase uzreiz pārņēma vadību – 7:2, 12:6.

Tiesa, labu brīdi nekur tālāk latviešiem tikt neizdevās. Brīžam pievīla daudzo tālmetienu precizitāte (pirmajā puslaikā 6/22), brīžam gruzīniem izdevās atrast robus mājinieku aizsardzībā. Tomēr īslaicīgs veiksmes periods otrās ceturtdaļas vidū pirmo reizi ļāva pārsniegt 10 punktu pārsvaru (32:21).

Otro puslaiku krietni agresīvāk sāka viesi ar Pačuliju priekšgalā. Izrāviens 12:2, rezultāts kļuva neizšķirts 46:46, un Ainaram Bagatskim bija jāpieprasa minūtes pārtraukums. Pirmajā brīdī tas gan šķietami neko daudz nelīdzēja – pārtvēruši iniciatīvu, Gruzijas basketbolisti drīz vien panāca 56:50 savā labā.

Toties trešās ceturtdaļas pēdējās trijās minūtēs laukumā pilnībā dominēja Latvijas valstsvienība, sakārtojot aizsardzību un gūstot 13 punktus pēc kārtas (ieskaitot ļoti efektīgu Daira Bertāna slam dunk) un atguva vadību (63:56).

Spēles pēdējais posms aizritēja diezgan emocionālā un nervozā gaisotnē. Diemžēl cīņas izšķirošajos brīžos mājiniekiem neatradās pretlīdzekļi Pačulijas meistarīgajai un rezultatīvajai spēlei (42 punkti!). Pēdējā minūtē Blūma precīzais tālmetiens un Strēlnieka trīspunktu gājiens ļāva pusminūtes laikā likvidēt sešu punktu deficītu. Taču gruzīnu līderis galotnē realizēja realizēja visus četrus soda metienus, bet Blūma metiens caurgājienā nebija precīzs.

Rezultatīvākie laukuma saimnieku rindās bija Jānis Blūms (25 p.) un Jānis Strēlnieks (16 p.).