Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Jokičam NBA ceturtais triple-double pēc kārtas; Dončičam triple-double dzimšanas dienā

Nikola Jokičs trešdien Denverā sakrāja ceturto triple-double pēc kārtas Nuggets uzvarā Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē, bet slovēnis Luka Dončičs savā 25. dzimšanas dienā Toronto sakrāja triple-double Dalasas Mavericks uzvarā.

Denveras "Nuggets" mājās ar 117:96 (28:35, 37:20, 35:17, 17:24) apspēlēja Sakramento "Kings", gūstot ceturto uzvaru pēc kārtas.

Jokičs atzīmējās ar 14 punktiem, 14 atlēkušajām bumbām un 11 rezultatīvām piespēlēm, sasniedzot savu 19. "triple-double" šosezon.

32 punktus un sešas atlēkušās bumbas uzvarā ieguldīja Džemals Marejs.

Viesiem 21 punktu guva Kīgens Marejs, bet lietuvietis Domants Sabonis sakrāja 13 punktus, desmit atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles.

Denveras klubs ar bilanci 40-19 ieņem trešo vietu Rietumu konferencē, bet Sakramento komanda ar 33 uzvarām 58 spēlēs ir astotā.

Toronto "Raptors" mājās ar 125:136 (34:36, 33:30, 25:40, 33:30) piekāpās jubilāra Dončiča pārstāvētajai Dalasas "Mavericks", apraujoties mājinieku triju uzvaru sērijai.

Dončičs 15 no saviem 30 punktiem guva trešajā ceturtdaļā, spēli pabeidzot ar 16 rezultatīvām piespēlēm un 11 atlēkušajām bumbām.

Kairijs Ērvings uzvarētāju rindās guva 29 punktus, bet Pols Vašingtons 15 no 23 punktiem guva ar trīspunktniekiem.

"Vienkārši parasta spēle, "triple double"," par Dončiča sniegumu pēc mača teica komandas galvenais treneris Džeisons Kids. "Viņš bija patiešām labs. Luka ir mūsu līderis, un viņš šovakar bija patiešām labs."

Pretinieku rindās 28 punktus, deviņas rezultatīvas piespēles un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Emenjuels Kviklijs, 26 punktus guva Rovans Berets, bet 19 punktus, 11 atlēkušās bumbas un septiņas rezultatīvas piespēles sakrāja Skotijs Bārnss.

Rietumu konferences līdere Minesotas "Timberwolves" savā laukumā ar 110:101 (24:26, 26:27, 38:32, 22:16) pieveica Memfisas "Grizzlies".

Uzvarētājiem Entonijs Edvardss guva 34 punktus, bet zaudētājiem 33 punktus un 13 atlēkušās bumbas sakrāja Džerens Džeksons.

Čikāgas "Bulls" mājās otrajā pagarinājumā ar 132:123 (23:32, 29:21, 26:28, 25:22, 29:20) pieveica Austrumu konferences vicelīderi Klīvlendas "Cavaliers".

Mājiniekiem 35 punktus, desmit atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles sakrāja Demārs Derouzens, 24 punktus, 13 atlēkušās bumbas un piecas rezultatīvas piespēles - Nikola Vučevičs, bet 17 punktus un 26 atlēkušās bumbas - Andrē Dramonds.

Viesiem 25 punkti un 13 atlēkušās bumbas Evana Moblija kontā.

Divu Losandželosas komandu spēlē "Clippers" mājās ar 112:116 (30:29, 36:23, 30:25, 16:39) piekāpās "Lakers", kas atspēlējās no 21 punkta deficīta (77:89) pēdējās ceturtdaļas sākumā.

Uzvarētājiem Džeimss 19 no 34 punktiem guva ceturtajā ceturtdaļā. 39 gadus vecā Džeimsa kontā arī astoņas rezultatīvas piespēles un sešas atlēkušās bumbas, bet 20 punktus un 12 atlēkušās bumbas sakrāja Antonio Deiviss.