Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Igaunijas basketbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā pārspēj Lietuvu

Igaunijas vīriešu basketbola izlase pirmdien savā laukumā pieveica Lietuvu 2025.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlē.

Igaunija svinēja panākumu ar 65:59 (17:18, 24:19, 9:13, 15:9), izcīnot otro uzvaru divās spēlēs.

Mājiniekiem 18 punktus un sešas atlēkušās bumbas sakrāja Janari Joesārs, 13 punktus un piecas atlēkušās bumbas - Sīms Sanders Vene, bet 11 punktus un 13 atlēkušās bumbas - Maiks Kalevs Kotsars.

Viesiem 16 punktus guva Edgars Ulanovs, bet 14 punkti Toma Dimšas kontā.

Pirmajā ceturtdaļā lietuvieši pēc Mata Jogelas soda metiena panāca 18:12 pārsvaru, taču igauņi pirmās un otrās ceturtdaļas mijā veica 16:0 izrāvienu, pēc Maika Kaleva Kotsara divpunktu metiena panākot 28:18.

Otrā puslaika sākumā lietuvieši rezultātu izlīdzināja (41:41), mača turpinājumā lielāku pārsvaru par pieciem punktiem igauņiem iegūstot tikai mača nogalē, kad lietuvieši nesekmīgi centās atspēlēties.

Otrā H grupas spēlē Polija mājās ar 71:96 (16:25, 22:22, 12:22, 21:27) piekāpās Ziemeļmaķedonijai.

Mājiniekiem Mihals Mihalaks sakrāja 20 punktus un deviņas atlēkušās bumbas, Mihals Sokolovskis - 15 punktus un sešas atlēkušās bumbas.

Viesiem ar 32 punktiem, pa astoņām atlēkušajām bumbām un rezultatīvām piespēlēm, kā arī piecām kļūdām izcēlās Nenads Dimitrijevičs. 19 punktus, septiņas atlēkušās bumbas, kā arī pa piecām rezultatīvām piespēlēm un pārķertām bumbām sakrāja Ītens Haps, bet 17 punktus guva Stojans Gjuroskis.

Pēc divām kārtām Igaunijai ir divas uzvaras, Ziemeļmaķedonijai un Lietuvai - pa vienai uzvarai, bet poļi abos mačos ir zaudējuši.

G grupā Latvijas pretiniece olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Rīgā Gruzija Tbilisi ar 63:76 (12:21, 19:17, 21:22, 11:16) atzina Serbijas pārākumu.

Mājiniekiem 19 punktus un septiņas atlēkušās bumbas sakrāja Tornike Šengelija, bet Džo Tomasons guva 13 punktus.

Serbiem 16 punktus guva Marko Guduričs, 15 - Vanja Marinkovičs, 12 punktus un septiņas rezultatīvas piespēles sakrāja aleksa Avramovičs, bet 11 punktus un astoņas atlēkušās bumbas - Filips Petruševs.

Pēc divām kārtām Serbijai ir divas uzvaras, Somijai un Dānijai - pa uzvarai, bet Gruzijai ir divi zaudējumi.

Finālturnīrs, kurā vieta Latvijai jau ir nodrošināta, 2025.gada augustā un septembrī notiks Latvijā, Somijā, Polijā un Kiprā ar izšķirošās fāzes spēlēm Rīgā.