Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Grieķijas basketbolisti saglabā izredzes spēlēt Londonas olimpiskajās spēlēs

Grieķijas valstsvienības basketbolisti izcīnījuši uzvaru 87:77 (48:26) pār Serbijas izlasi Eiropas čempionāta spēlē par 5.-8.vietu un, nodrošinot vismaz sesto vietu turnīrā, ieguvuši tiesības nākamgad piedalīties Londonas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Sestdien grieķi aizvadīs spēli par piekto vietu ar Lietuvas basketbolistiem, bet Serbijas un Slovēnijas izlases noskaidros septītās vietas ieguvējus.

Būtībā spēles liktenis tika izšķirts jau pirmajā ceturtdaļā. Krasi atšķirīgā komandu precizitāte metienos jau pirmajās septiņās minūtēs Grieķijas izlasei ļāva iekrāt iespaidīgu 25:4 pārsvaru, bet spēles pirmo posmu pabeigt ar 34:8. Pirmā puslaika otrajā pusē Eiropas vicečempionu serbu uzbrukums beidzot "atmodās", un starpība turējās aptuveni 20 punktu robežās.Otrajā puslaikā laukumā jau ritēja gluži līdzīga cīņa, taču īsta intriga tā arī neatdzima - desmit punkti bija mazākais Grieķijas basketbolistu pārsvars (65:55, 79:69).Joanis Burusis uzvarētāju labā guva 27 punktus.Kā zināms, ceturtdien ceturtdaļfinālā Grieķijas izlase zaudēja Francijai 56:64, bet Serbija - Krievijai 67:77.Piektdien notiks arī pusfināla spēles Spānija - Maķedonija un Francija - Krievija. Šo maču uzvarētāji ne tikai iekļūs Eiropas čempionāta finālā, bet arī izcīnīs ceļazīmes uz Londonas olimpiskajām spēlēm. Savukārt zaudētāji svētdien aizvadīs maču par bronzas godalgām un par tiesībām spēlēt Londonā cīnīsies olimpiskās kvalifikācijas turnīrā.