Rīgā +17 °C
Piektdiena, 5. jūlijs
Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs

Eiropas čempioni pieveic vicečempionus E grupas spēlē

2009.gada Eiropas basketbola čempionāta finālistu duelī šāgada turnīra otrajā posmā Spānijas valstsvienība piektdien ar 84:59 (43:32) pārliecinoši uzvarēja Serbijas izlasi. Spāņiem šis bija trešais panākums četrās spēlēs un viņi jau nodrošinājuši vietu ceturtdaļfinālā. Savukārt serbi piedzīvoja trešo zaudējumu un riskē palikt ātrpus labāko astoņnieka Eiropas čempionātā.

Jau pašā cīņas sākumā Eiropas čempioni pārņēma vadību un jau pirmās ceturtdaļas vidū iekrāja 10 punktu pārsvaru (15:5). Serbijas komanda sāncenšu ofensīvu nedaudz piebremzēja, un līdz otrās ceturtdaļas vidum starpība turējas 6-8 punktu robežās. Tad Spānijas basketbolisti ar brāļiem Gasoliem priekšgalā (viņiem kopā 25 punkti pirmajā puslaikā) veica vēl vienu izrāvienu un panāca plus 17 (39:22).Otrajā puslaikā spāņi turpināja palielināt pārsvaru, un jau trešās ceturtdaļas izskaņā šaubu par uzvarētājiem nebija (70:41). Spēles pēdējā posmā Spānijas basketbolisti kļuva mazliet paviršāki un ļāva Serbijas izlasei starpību nedaudz samazināt.Pau Gasols guva 26 un Marks Gasols 20 punktus.Vēl piektdien E grupas spēlēs tiksies Vācija un Turcija, kā arī Lietuva un Francija. Situācija E grupā: Francija 3-0, Spānija 3-1, Lietuva 2-1, Turcija 1-2, Serbija 1-3, Vācija 0-3.