Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Eiropas basketbola čempionāta finālā tiksies Spānijas un Francijas izlases

Izšķirošajā cīņā par Eiropas čempionāta zelta medaļām svētdien Kauņā tiksies pašreizējie čempionu titula īpašnieki Spānijas basketbolisti un Francijas izlase. Otrajā pusfināla spēlē piektdien vakarā francūži ar 79:71 (39:34) uzvarēja Krievijas izlasi. Jau ziņots, ka pirmajā pusfinālā Spānijas basketbolisti ne bez pūlēm pārspēja Maķedonijas izlasi 92:80 (43:44).

Abi finālisti arī izcīnījuši ceļazīmi uz Londonas olimpiskajām spēlēm. Krievijas un Francijas izlašu spēles pirmajā puslaikā komandas pārmaiņus atradās vadībā, un tikai otrās ceturtdaļas beigās veiktais 11:2 izrāviens ļāva francūžiem sasniegt tobrīd lielāko pārsvaru spēlē - 39:31. Taču otrajā puslaikā bija pagājušas tikai divarpus minūtes, kad tablo atkal vēstīja neizšķirtu - 39:39.Otrā puslaika vidū Francijas izlasei izdevās iekrāt šāda rakstura spēlei šķietami drošu pārsvaru 61:49 un, kā izrādījās, tuvāk par sešu punktu starpību krievi vairs netika.Tonijs Pārkers uzvarētāju labā guva 22 un Nikolā Batums 19 punktus. Krievijas izlasi neglāba Andreja Kiriļenko 21 punkts.Spānijas basketbola valstsvienība izcīnījusi medaļas sešos no pēdējiem septiņiem Eiropas čempionātiem. Francijas basketbolisti pēdējo reizi uz goda pjedestāla bija stāvējuši 2005.gadā, kad izcīnīja bronzas medaļas.Sestdien maču par piekto vietu aizvadīs Lietuvas un Grieķijas basketbolisti, bet slovēņi un serbi noskaidros septītās vietas ieguvējus.