ASV basketbolisti uzvar Spāniju un iekļūst pusfinālā

Titulētākā basketbola izlase pasaulē ASV otrdien sasniedza Tokijas olimpisko spēļu pusfināla.

ASV ceturtdaļfinālā ar rezultātu 95:81 (19:21, 24:22, 26:20, 26:18) uzvarēja pieredzes bagāto Spānijas izlasi.

Pirmajā puslaikā komandas aptuveni uz pusēm dalīja vadībā pavadīto laiku un pārtraukumā devās ar neizšķirtu 43:43 uz tablo. Otrā puslaika ievadā ASV basketbolisti veica izrāvienu 22:6, taču ceturtās ceturtdaļas sākumā komandas šķīra vairs tikai četri punkti. Amerikāņi atbildēja ar vēl vienu izrāvienu (12:1) un komfortablā vadībā turējās līdz pat mača finālsvilpei.

ASV izlasē rezultatīvākais ar 29 punktiem bija Kevins Durents, 13 punkti bija Džeisonam Teitamam, 12 guva Džrū Holidejs, 11 pievienoja Damjans Lilards, bet desmit punkti bija Zeka Lavīna rēķinā. Spēli ar deviņiem punktiem, deviņām bumbām zem groziem un piecām rezultatīvām piespēlēm noslēdza Devins Bukers.

Spānijai 38 punktus guva Rikijs Rubio, 16 punktus iekrāja Serhio Rodrigess, bet desmit punkti un desmit bumbas zem groziem bija Villija Ernangomesa kontā.

Daļai Spānijas izlases spēlētāju, tajā skaitā Po Gasolam, šī, iespējams, bija pēdējā spēle izlasē.

Jau ziņots, ka pirms tam Slovēnija ar rezultātu 94:70 (25:14, 19:23, 22:17, 28:16) uzvarēja Vācijas valstsvienību.

Vēlāk plkst.11.20 pēc Latvijas laika cīņu uzsāks Francija ar Itāliju par iespēju pusfinālā tikties ar Slovēniju, bet plkst.15 būs Austrālijas un Argentīnas pretstāve, šī dueļa uzvarētājai pusfinālā tiekoties ar ASV.

Olimpiskajā turnīrā piedalās 12 izlases, kas vispirms bija sadalītas trīs apakšgrupās pa četrām komandām katrā. Ceturtdaļfinālā iekļuva katras grupas divas labākās komandas, kā arī divas no trim trešo vietu ieguvējām.

Pēdējo trīs olimpisko spēļu čempioni ir ASV basketbolisti.