Tas sekoja Irānas augstākā garīgā līdera ājatollas Ali Hameneī trešdienas rītā publiskajā uzrunā teiktajam, ka Irāna noteikti atriebsies Izraēlai par to, ka tā gaisa triecienos pa Irānas diplomātisko pārstāvniecību Sīrijā 1. aprīlī nogalināja augsta līmeņa Irānas Revolucionārās gvardes militārpersonas, to skaitā divus ģenerāļus, vēsta Reuters. Izraēla gan oficiāli nav apstiprinājusi, ka veikusi šos triecienus.
Izraēla pastiprinājusi triecienus pa Irānas militārajiem objektiem Sīrijā kopš kara pret palestīniešu islāmistu grupējumu Hamās Gazas joslā sākuma, jo vaino Irānu par ieroču piegādāšanu Hamās. Taču 1. aprīļa trieciens bija pirmais, kas vērsts tieši pa Irānas diplomātiskās pārstāvniecības ēkām.
A. Hameneī publiskā uzrunā, atzīmējot musulmaņu Dzīru svētkus (Eid al Fitr), trešdienas rītā nosodīja Izraēlu un Rietumus par "noziegumiem" Gazas joslā ramadāna laikā un solīja atriebt uzbrukumu Irānas konsulātam Sīrijā. "Kad viņi uzbrūk mūsu konsulātam, tas ir kā uzbrukums mūsu teritorijai. Ļaunprātīgais režīms šajā ziņā pieļāva kļūdu, un tas ir jāsoda, un tiks sodīts," ājatollas teikto citē Al Jazeera.
Līdz šim Irāna uzbrukumus Izraēlas objektiem veikusi, izmantojot tā dēvēto pretošanās asi reģionā – dažādus islāmistu kaujinieku grupējumus, kurus Teherāna atbalsta. To vidū ir Islāmiskā pretošanās Irākā, kas trešdienas rītā raidīja divus dronus pa Izraēlas ostas pilsētu Haifu. Šis grupējums vairākkārt apšaudījis arī ASV spēkus Irākā, Sīrijā un Jordānijā. Irānas atbalstītais grupējums Hezbollah Libānā kopš kara sākuma Gazā apšauda Izraēlas spēkus katru dienu. Savukārt Jemenā bāzētie, Irānas ar ieročiem apgādātie hutieši rīko uzbrukumus ar Izraēlu un tās sabiedrotajiem saistītiem kuģiem Sarkanajā jūrā.
Atbildot uz ājatollas iztei - kumiem, I. Kacs ierakstīja X: "Ja Irāna raidīs triecienu no savas teritorijas, Izraēla at - bildēs un raidīs triecienu pa Irānu."