Tie paši hakeri, kas pazīstami ar nosaukumu Fancy Bear jeb APT 28, domājams, sarīkoja arī uzbrukumu Demokrātu partijai ASV priekšvēlēšanu laikā, norādīts ziņojumā.
Pateicoties ļaunatūrai, hakeriem izdevies iegūt inficēto ierīču komunikāciju un lokācijas datus, kas, visticamāk, izmantoti, lai uzbruktu Ukrainas artilērijai Donbasā, secināts ziņojumā.
ASV izlūkdienestu amatpersonas uzskata, ka hakeru grupējums strādā Krievijas militārā izlūkdienesta labā.
Gan ASV Federālais izmeklēšanas birojs (FIB), gan Centrālā izlūkošanas pārvalde (CIP) uzskata, ka šie un citi Krievijas hakeri sarīkoja arī kiberuzbrukumus ASV priekšvēlēšanu laikā, lai sekmētu republikāņa kandidāta Donalda Trampa uzvaru, norādīts ziņojumā.
Krievija ir vairākkārt noliegusi, ka būtu atbildīga par hakeru uzbrukumiem. Arī jaunievēlētais ASV prezidents Tramps noraidījies ASV izlūkdienestu secinājumus.
CrowdStrike pārstāvis norādīja, ka uzbrukumus ASV Demokrātu partijai un Ukrainas artilērijas vienībām, visticamāk, pastrādājis Fancy Bear.
"Tie (..) nevar būt bariņš noziedznieku, viņiem jābūt tuvos sakaros ar Krievijas armiju," piebilda CrowdStrike pārstāvis.
Ļaunatūra izmantoja legālu Android aplikāciju, ko attīstījis kāds Ukrainas artilērijas virsnieks, lai ātrāk apstrādātu datus, teikts CrowdStrike ziņojumā.
Tajā secināts, ka šī ļaunatūra paplašinājusi Krievijas kiberspējas līdz frontes līnijai, un, visticamāk, palīdzējusi iegūt informāciju par Ukrainas karavīru kustību.
Ukrainas armija reklamēja likumīgās aplikācijas lejupielādi sociālajā tīklā vKontakte, bet tā nebija pieejama Android aplikāciju veikalā, ierobežojot tās izplatību.