Iepriekšējā sanāksmē 11.augustā tika apspriesti papildu pasākumi Krimas iedzīvotāju un infrastruktūras aizsardzībai "sakarā ar Krievijas specdienestu pussalā novērstajiem teroraktiem", atgādina aģentūra.
Kremļa preses dienestā toreiz skaidroja, ka esot izskatīti pretterorisma drošības pasākumi uz Krimas sauszemes robežas, jūras akvatorijā un gaisa telpā.
Kopš Krimas okupācijas Putins Ukrainai "de iure" piederošo pussalu apmeklējis vismaz piecas reizes.
Krievijas Federālais Drošības (FDD) dienests 10.augustā izplatīja paziņojumu par it kā notikušiem diviem Ukrainas karavīru mēģinājumiem uzbrukt Krimai, lai tur sarīkotu teroraktus, un to gaitā kritis Krievijas karavīrs un FDD līdzstrādnieks.
Pirmdien Krievijas mediji ziņoja, ka "lietā par diversiju gatavošanu Krimā" aizturēti deviņi cilvēki.
Ukrainas prezidents Petro Porošenko kategoriski noraidījis Maskavas apsūdzības kā "bezjēdzīgas un ciniskas". Viņš uzsvēra, ka tās ir fantāzijas un kārtējais iemesls, lai Ukrainai izteiktu jaunus kara draudus.
Krievija 2014.gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014.gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Ukrainas austrumos.