Sandu, kura Moldovas prezidenta vēlēšanās uzvarēja pašreizējo prezidentu un lielu Kremļa draugu Igoru Dodonu, pirmdien notikušajā preses konferencē paziņoja, ka Krievijai būtu jāizved savi karavīri no Piedņestras un ka viņa vēlētos ar Krieviju sākt dialogu par to, vēsta Radio Liberty. Viņa atzīmēja, ka Piedņestrā izvietoti divi Krievijas militārie grupējumi. Viens no tiem apsargā munīcijas noliktavas Kolbasnas ciemā. Sandu uzsvēra, ka šis grupējums tur atrodas bez īpašas vienošanās par to ar Moldovas valdību un būtu jāizved uz Krieviju kopā ar munīciju, kas atrodas tā apsargātajās militārajās noliktavās. Otrs grupējums ir Krievijas karavīri, kas ietilpst miera uzturētāju kontingentā. Sandu uzskata, ka bruņota konflikta atjaunošanās draudi reģionā nepastāv, tāpēc šos Krievijas miera uzturētājus varētu nomainīt ar Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas (EDSO) civilo misiju. "Mēs esam neatkarīga valsts, kas nevēlas, ka tās teritorijā ir izvietots ārvalsts karaspēks," teica Sandu. Vienlaikus viņa uzsvēra, ka vēlas to panākt sarunu ceļā un iestājas par labu attiecību saglabāšanu ar Krieviju.
Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs otrdien paziņoja, ka Krievija nepieņems šādu "visai bezatbildīgu prasību", vēsta TASS. Ministrs uzskata, ka Krievijas miera uzturētāji, tāpat kā miera uzturētāji no Moldovas un Ukrainas, atrodas Piedņestrā atbilstoši konflikta noregulēšanas lēmumiem, par kuriem bijusi starptautiska vienošanās un kurus apstiprinājusi EDSO.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs pauda viedokli, ka Krievijas karavīri Piedņestrā pildot svarīgas funkcijas un ka status quo mainīšana varot novest pie nopietnas destabilizācijas reģionā. "Tāpēc mēs rēķināmies ar to, ka viss tiks apspriests un netiks veiktas straujas kustības šajā sakarā," teica Kremļa runasvīrs. Viņš arī piebilda, ka Kremlis turpinot konstruktīvu dialogu ar līdzšinējo Moldovas prezidentu Dodonu un cer, ka šāds konstruktīvisms turpināsies, vēsta RIA Novosti.