Kijivas apgabala administrācija ziņo, ka apgabalā strādāja pretgaisa aizsardzība, bet pašā galvaspilsētā bija dzirdami sprādzieni. Kijivas mērs Vitālijs Kličko pavēstīja, ka raķetes atlūzas nokritušas galvaspilsētas Holosijevskas rajonā, nodarot bojājumus divām automašīnām, privātmājai un elektrotīkliem.
Pēc Kličko teiktā, pretgaisa aizsardzība galvaspilsētas gaisa telpā notriekusi desmit ienaidnieka raķetes, neviens cilvēks nav cietis.
Pretgaisa aizsardzība strādāja arī Poltavas, Mikolajivas, Odesas, Ļvivas apgabalos un citviet. Par sprādzieniem tiek ziņots Ivanofrankivskas apgabalā un Hmeļnickas un Vinnicas pilsētās.
Odesas kara administrācijas vadītājs Maksims Marčenko ziņo, ka pretgaisa aizsardzības spēki virs Odesas apgabala notriekuši 13 raķetes.
Hmeļnickā sprādziena rezultātā daļa pilsētas palikusi bez elektrības. Harkivas apgabalā raķešu triecienā ievainoti septiņi cilvēki, no kuriem divi atrodas smagā stāvoklī.
Hmeļnickas kara administrācijas vadītājs Serhijs Hamalijs pavēstīja, ka virs apgabala notriekta viena raķete un viens irāņu drons, taču fiksēts arī trāpījums kritiskās infrastruktūras objektam.
Ukrainas amatpersonas ziņo, ka izšautas raķetes "Kalibr" no kuģiem Melnajā jūrā, kā arī spārnotās raķetes no bumbvedējiem Tu-95.
Ukrainas Bruņoto spēku virspavēlnieks ģenerālis Valērijs Zalužnijs pavēstīja, ka divas krievu raķetes "Kalibr" šķērsojušas Moldovas un Rumānijas gaisa telpu.
"Šodien, 10.februārī, plkst.10.18 divas Krievijas spārnotās raķetes "Kalibr" šķērsoja Ukrainas valsts robežu ar Moldovas Republiku. Aptuveni plkst.10.33 šīs raķetes šķērsoja Rumānijas gaisa telpu. Pēc tam tās atkal iegāja Ukrainas gaisa telpā trīs valstu robežu krustpunktā," paziņoja Zalužnijs.
Viņš piebilda, ka raķetes palaistas no Melnās jūras.
Moldovas Aizsardzības ministrija apstiprināja informāciju, ka krievu raķete šķērsojusi Moldovas gaisa telpu.
"Plkst.10.18 atbildīgās iestādes konstatēja raķeti, kas šķērsoja Moldovas Republikas gaisa telpu virs Mokrajas pilsētas Piedņestras reģionā un pēc tam virs Koseuci pilsētas Sorokas reģionā, lidojot Ukrainas virzienā," teikts ministrijas paziņojumā.
Ukrainas Gaisa spēki varēja notriekt Krievijas raķetes, kas ielidoja Rumānijas un Moldovas gaisa telpā, taču to nedarīja sakarā ar draudiem citas valstu iedzīvotājiem, pavēstīja Ukrainas Bruņoto spēku Gaisa spēku pavēlniecības pārstāvis Jurijs Ihnats.
"Gaisa spēki varēja notriekt šīs ienaidnieka raķetes, taču viņi saprata riskus un draudus citas valsts iedzīvotājiem, tāpēc viņi to nedarīja," sacīja Ihnats. "Pēc ielidošanas Moldovas teritorijā šīs raķetes šķērsoja Moldovas un Rumānijas gaisa telpu un no turienes atkal ielidoja Ukrainas gaisa telpā Černivcu reģionā. Pastāvēja iespēja notriekt vēl pirms Ukrainas robežas. Bet tas netika darīts, jo pastāvēja draudi, ka raķetes var nokrist šo valstu teritorijā. Tāpēc tās lidoja tālāk, un pret tām tika piemēroti līdzekļi valsts iekšienē."
Vienlaikus viņš atgādināja, ka šī nav pirmā šāda Maskavas provokācija ārvalstu gaisa telpā - līdzīgas situācijas Moldovā fiksētas arī agrāk.
Krievijas triecienā, kā ziņo uzņēmums "Ukrenergo", fiksēti trāpījumi vairākiem enerģētikas objektiem Ukrainas austrumu, rietumu un dienvidu reģionos. Šī iemesla dēļ dažos apgabalos pārrauta strāvas padeve, ziņo enerģētiķi.
Visā Ukrainā tika izsludināta gaisa trauksme, kas pēc trīsarpus stundām tika atcelta.
Krievijas spēki naktī uz piektdienu ar raķetēm apšaudīja Zaporižjas pilsētu, kas bija lielākais uzbrukums pilsētai kopš kara sākuma. Raķešu triecienā tika nodarīti postījumi Zaporižjas infrastruktūras objektiem.
Tāpat ar raķetēm tika apšaudīta Harkiva, nodarot postījumus infrastruktūrai.
Ihnats pavēstīja, ka Krievijas spēki naktī uz Zaporižjas un Harkivas apgabaliem izšāvusi rekordlielu zenītraķešu S-300 skaitu - 35.
papildināta visa ziņa