Jāatgādina, ka solījums uzbūvēt sienu visā ASV-Meksikas robežas garumā bija viens no centrālajiem elementiem Trampa priekšvēlēšanu kampaņā.
Šāda plāna "pārnešana" uz Sahāru, lai apturētu nelegālo migrantu ieceļošanu Spānijā, gan ir nereālistiska, kaut vai tāpēc, ka Spānijai Ziemeļāfrikā ir tikai divi nelieli anklāvi - Seuta un Melilja, tādējādi lielākā daļa sienas būtu faktiski jābūvē uz svešas zemes.
Borels par Trampa ierosinājumiem paziņojis šonedēļ, un ministra teikto plaši citējuši Spānijas mediji. Ārlietu ministrija ar preses sekretāra starpniecību apstiprināja, ka Borels tiešām nācis klajā ar šādiem izteikumiem, taču neko sīkāk vairs nekomentēja.
Tiek pieļauts, ka Tramps savu ideju Borelam izteicis jūnijā, kad Spānijas ārlietu ministrs devās līdzi Spānijas karaļpārim vizītē uz ASV, kuras ietvaros tika apmeklēts arī Baltais nams.
Jāatgādina, ka Spānija pēdējā laikā no Grieķijas un Itālijas pārņēmusi "līderes" lomu un nu biežāk par abām iepriekšminētajām valstīm ir Vidusjūru šķērsojošo imigrantu pirmā pieturvieta Eiropā. Šogad vien Spānijas krastus, šķērsojot jūru, sasnieguši 33,6 tūkstoši imigrantu, bet vairāk nekā 1,7 tūkstoši gājuši bojā jūrā. Spānijas dienvidu piekrastē migrantu uzņemšanas centru un citas nepieciešamās infrastruktūras kapacitāte jau ir izsmelta, kas dod labu augsni arī labēji noskaņotajām partijām, kuras vaino sociālistu premjeru Pedro Sančesu dubultstandartos un pārāk pielaidīgā attieksmē imigrācijas jautājumos.
ta nu gan
cits variants
zvirbulēns