Vēl pirms sanāksmēm ar Austrijas līderiem Putins noraidīja pieņēmumus, ka viņš grasās šķelt 28 valstu Eiropas Savienību (ES).
Intervijā Austrijas raidorganizācijai ORF viņš sacīja, ka Maskava vēlas, lai ES būtu "vienota un plaukstoša, jo ES ir mūsu visnozīmīgākais tirdzniecības un biznesa partneris".
Tiekoties ar liberālo prezidentu Aleksandru van der Bellenu, Putins paziņoja, ka Krievija ir ieinteresēta salabot attiecības ar ES.
"Mēs esam pilnībā atvērti un gatavi strādāt kopā," preses konferencē pēc tikšanās ar van der Bellu pavēstīja Putins.
Pēc viņa teiktā, Krievijas un ES pārstāvji jau konsultējas dažādos jautājumos un sarunas ir "ļoti konstruktīvas, taču ne vieglas".
"Austrija ir vienmēr mēģinājusi palīdzēt mazināt spriedzi," savukārt paziņoja van der Bellens. "Es vienmēr šaubos runāt par Eiropu un Krieviju, jo ļoti, ļoti liela Krievijas daļa noteikti ir Eiropas daļa un nevis kaut kas ārējs."
Putina sestā vizīte tradicionāli neitrālajā Austrijā iezīmē 50.gadadienu, kopš PSRS uzsāka gāzes piegādes šai valstij.
Atšķirībā no daudzām citām ES valstīm Austrija pēc 4.marta uzbrukuma Lielbritānijā bijušajam Krievijas dubultaģentam Sergejam Skripaļam ar nervu indi Novičok Krievijas diplomātus neizraidīja.
Martā konservatīvo kanclers Sebastians Kurcs atgādināja par Vīnes "tradicionāli labajiem kontaktiem" ar Krieviju un sacīja, ka valdība tos izmantos, lai panāktu, ka Maskava vieš skaidrību Solsberi uzbrukuma lietā.
Sagaidāms, ka Putins tiksies arī Kurcu un vicekancleru Heincu Kristiānu Štrahi, kura pārstāvētā nacionālistu Brīvības partija decembrī kā mazākais koalīcijas partneris pievienojās valdībai.
Vēl nedēļas nogalē Štrahe aicināja ES atcelt Krievijai noteiktās sankcijas.
jautājums