"Esmu vīlies. Viņa [Merkele] pieļāva kļūdas. Viņas lēmumi bija novēloti un nebija pietiekami," viņš sacīja intervijā Austrijas laikrastam Kurier.
Prodi arī vērsās pret Vāciju, apsūdzot to par ļoti lielu eksporta pārsvaru pār importu. Tas "nozīmē, ka Vācija nav centusies stimulēt citu [Eiropas Savienības] valstu nozīmi", uzsvēra Prodi citā intervijā, ko sniedza dienas laikrakstam Standard.
Pēc viņa teiktā, Vācija ir bijusi lielākā ieguvēja no eiro ieviešanas. "Vācija nekad nav bijusi tik spēcīga kā pašlaik, visi to zina," norādīja EK bijušais vadītājs.
"Tas, par ko es apsūdzu Berlīni, ir, ka šāda veida līderpozīcijas uzliek atbildību. Tā vietā Vācija darbojas ļoti laikietilpīgi un ļoti gausi, kā to skaidri apliecina Grieķijas gadījums," apgalvoja Prodi.
Paužot atbalstu kopēju eiro obligāciju ieviešanai, viņš arī atzina, ka Itālijas iepriekšējā valdība Silvio Berluskoni valdība padarīja valsts ekonomisko situāciju vēl sliktāku, neīstenojot nepieciešamās reformas.
"Jebkurš cits kapteinis būs labāks, lai mūsu kuģis izvadītu cauri vētrai," teica Prodi, uzsverot, ka jaunajam Itālijas valdības vadītājam Mario Monti būs jārisina vienā piegājienā gan īstermiņa, gan ilgtermiņa problēmas.
Jau vēstīts, ka Itālijas valdība svētdienas vakarā pieņēma drakonisku taupības pasākumu programmu 20 miljardu eiro (14 miljardu latu) apmērā, lai novērstu eiro zonas trešās lielākās ekonomikas bankrotu. Programma paredz jaunu nodevu noteikšanu luksusa precēm, galvenās dzīvesvietas nodokļa atkalieviešanu un valdības tēriņu samazināšanu. Tā arī paredz, ka no nākamā gada tiks palielināts minimālais pensionēšanās vecums sievietēm, kā arī tiks palielināts gadu skaits, kad vīriešiem jāveic iemaksas pensijas fondā.