1970.gada decembrī, komunistiskā režīma milicijai un armijai atklājot uguni uz streikojošajiem strādniekiem, Gdiņā tika noslepkavoti vismaz 44 cilvēki, bet aptuveni 1000 guva ievainojumus.
Savā uzrunā Duda norādīja, ka visi "godīgie, lepnie poļi" var izjust vienīgi kaunu par to, ka par šo slaktiņu atbildīgie "komunistu bandīti" pēc Maskavas uzspiestā marionešu režīma gāšanas tā arī nav saukti pie atbildības.
Tā vietā "1970.gada noziegumu pastrādātāji tika apglabāti ar pilnu militārā un valsts goda izrādīšanu", norādīja prezidents.
"Es darīšu visu, lai labotu Republiku, lai tā beidzot kļūtu par taisnīgu, godīgu valsti," uzsvēra Duda.
Toreizējais Polijas komunistu partijas vadītājs Staņislavs Kočoleks pēc ilgstošas tiesas prāvas 2013.gadā tika attaisnots, lai gan tiesa atzina, ka rīkojums atklāt uguni uz streikotājiem bijis "nelikumīgs un noziedzīgs".
Lai gan attaisnojošais spriedums tika pārsūdzēts, Kočoleks 2015.gadā mira vēl pirms apelācijas instances sprieduma pieņemšanas.
Kādreizējās komunistiskās elites liktenis Polijā joprojām lielā mērā šķeļ sabiedrību, taču šobrīd pie varas esošā konservatīvā partija "Likums un taisnīgums" (PiS), kas guva pārliecinošu uzvaru oktobrī notikušajās parlamenta vēlēšanās un ar kuras atbalstu maijā amatā tika ievēlēts arī Duda, vienmēr iestājusies, lai bijušajiem komunistiem un marionešu režīma slepeno dienestu ziņotājiem tiktu liegts ieņemt sabiedriskos amatus.