Šādus secinājumus pēc pētījumiem dabas rezervātos un parkos izdarījusi organizācija National Trust, kas pārvalda vēsturiskas ēkas, pilis, arheoloģiskos un industriālos pieminekļus, dārzus, parkus un dabas liegumus Anglijā, Velsā un Ziemeļīrijā, vēsta BBC.
Šīs gadalaiku maiņas pārbīdes visvairāk ietekmējot dzīvnieku uzvedību, taču arī koku un augu augšanu.
"Šīs pakāpeniskās nobīdes gadalaiku maiņas laikā varbūt nav īpaši jūtamas 12 mēnešu laikposmā, taču desmitgadē šīs izmaiņas jau ir ļoti būtiskas," BBC citē National Trust pārstāvi Benu Makārtiju.
Apvienotajā Karalistē klimats jau sasilis par vairāk nekā vienu grādu pēc Celsija virs pirmsindustriālā laikmeta vidējā, kas novedis pie īsākām ziemām un garākām vasarām. Šogad tika reģistrēti daudzi augstākās gaisa un ūdens temperatūras rekordi, to skaitā karstākais jūnijs un augstākā Lielbritānijas piekrastē reģistrētā ūdens temperatūra jūrā.
Nepieredzēti siltā ziema radīja labvēlīgus apstākļus kaitēkļu un slimību izplatībai. Savukārt zemais ūdens līmenis upēs, ezeros un ūdenskrātuvēs, ko izraisīja nokrišņu trūkums apvienojumā ar augstu gaisa temperatūru, veicināja aļģu pastiprinātu ziedēšanu. Atsevišķos gadījumos tas noveda pie zivju bojāejas masveidā, jo tās noslāpa skābekļa trūkuma ūdenī dēļ.
Stiprās vētras radīja postījumus parkos, mežos un piekrastes zonā.
Siltāku un kopumā mitrāku laika apstākļu dēļ paplašinās periods rudenī, līdz kuram nepieciešams pļaut zāli dārzos un parkos. Savukārt siltuma iestāšanās ātrāk pavasaros izraisa ātrāku augu un koku ziedēšanu, kas rada problēmas pēkšņu aukstuma viļņu gadījumos. Tas savukārt ietekmē augu apputeksnēšanu un putnus, kas pārtiek no to sēklām.
No gada vidējās temperatūras celšanās jau ievērojami cieš ozoli, jo aukstuma viļņi ziemā ir nepietiekami gari kaitēkļu un slimību "nonāvēšanai".
Problēmas rodas arī dzīvniekiem, kuri dodas ziemas guļā, jo viņi sāk mosties pārāk agri, kad vēl iespējami aukstuma viļņi. Novērots arī, ka staltbrieži atsevišķos reģionos sāk pārošanos vēlākā gada periodā, tāpēc teļi dzimst tikai rudenī, nevis vasarā, un nespēj līdz ziemai uzaudzēt tauku rezerves.