"Bet tā ir sarunu sastāvdaļa, katrs aizstāvēs savas intereses," piebilda Ledriāns.
Uzstājoties Minhenes drošības konferencē, viņš arī sacīja, ka Apvienotajai Karalistei būs grūti sasniegt tās mērķi – līdz gada beigām vienoties par brīvās tirdzniecības līgumu ar ES.
Paredzams, ka Apvienotā Karaliste aicinās noslēgt līdzīgu tirdznieniecības līgumu tam, kādu ES ir noslēgusi ar Kanādu.
Liebritānija no ES izstājās pirms divām nedēļām, taču līdz šā gada 31. decembrim, kad noslēgsies pārejas periods, Apvienotā Karaliste joprojām būs ES vienotā tirgus un Muitas savienības dalībvalsts.
Sarunas par abu pušu turpmākajām attiecībām sāksies martā, kad 27 ES dalībvalstis būs vienojušās par bloka sarunu pilnvarām.
ES ir vairākkārt brīdinājusi, ka Apvienotā Karaliste nevar cerēt uz pirmšķirīgu piekļuvi tirgumu, ja tā negrasās pildīt ES sociālos un vides standartus.
Pagājušajā nedēļā Eiropas Parlaments aicināja Apvienoto Karalisti ievērot ES prasības tādās jomās kā ķimikāliju regulēšana un pārtikas marķēšana, kā arī subsīdijām uzņēmumiem, tomēr Lielbritānijas ministri vairākkārt ir atteikušies no tik cieši reglamentētām attiecībām.
Paredzams, ka īpaši lielas diskusijas raisīs jautājums par zvejas tiesībām, ES uzstāj, ka nepārtraukta piekļuve Apvienotās Karalistes ūdeņiem ir jāiekļauj jebkurā līgumā. Turpretim šādai prasībai iebilst Boriss Džonsons, norādot, ka Lielbritānija kā neatkarīga valsts pati kontrolēs zvejniecības nozari.
bet
Universālisma noriets 1
:)