Mejai tikšanās paredzēta ar Skotijas premjerministri Nikolu Stērdženu, Velsas premjerministru Karvinu Džonsu kā arī Ziemeļīrijas premjerministri Arlīnu Fosteri un vicepremjeru Martinu Makginesu.
23.jūnijā notikušajā referendumā par Lielbritānijas dalību ES vairums balsotāju Anglijā un Velsā nobalsoja par izstāšanos no bloka, bet Skotijā un Ziemeļīrijā - par palikšanu tajā.
Vēstulē Mejai pirms plānotās tikšanās Stērdžena aicināja katra reģiona parlamentam dot iespēju balsot par Londonas Brexit plāniem.
"Es arī atbalstu priekšlikumu, ka ierosināto sarunu paketi vajadzētu iesniegt balsojumā katrā no četriem Lielbritānijas parlamentiem un asamblejām," viņa uzsvēra. Arī Džonss pie Mejas vērsies ar līdzīgu vēstuli, norādot, ka visiem četriem parlamentiem vajadzētu balsot par galīgo vienošanos ar ES.
Meja ir pavēstījusi, ka Skotija, Velsa un Ziemeļīrija varēs piedalīties centrālās valdības plānos ar jauna foruma palīdzību, ko vadīs izstāšanās no ES sarunu ministrs Deivids Deiviss.
Lielākais domstarpību avots ir Lielbritānijas spējā arī turpmāk uz priviliģētiem noteikumiem piekļūt ES vienotajam tirgum. Dauningstrīta nav atklājusi savus plānus detaļās, tomēr norādījusi uz "smagā Brexit" iespēju, ziedojot piekļuvi vienotajam tirgum, lai atgūtu kontroli pār imigrāciju.
Kā ziņots, Meja pavēstījusi, ka Lielbritānija līdz nākamā gada marta beigām iedarbinās ES Lisabonas līguma 50.pantu, kas regulē dalībvalsts izstāšanās sarunu procedūru divu gadu garumā.