Lai gan Lukašenko komandas un Kremļa pārstāvji pēdējās dienās īpaši cenšas uzsvērt, ka vizītē plānots koncentrēties uz ekonomiskās sadarbības jautājumiem, Baltkrievijas parāda pārstrukturēšanu un vienošanos par energoresursu cenām, politikas eksperti ne tikai Rietumos, bet arī Krievijā pauž viedokli, ka Lukašenko, kuram Krievija ir vienīgais starptautiski ietekmīgais atbalstītājs, būs spiests uzklausīt arī Krievijas vēlmes par ciešāku abu valstu politisko integrāciju.
Pabeigs atlikto
Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs pagājušajā nedēļā izteicis bažas, ka Lukašenko varētu tuvākā laikā parakstīt vienošanos ar Krieviju par dziļāku integrāciju, tā atdodot savas valsts neatkarību. "Krievija tagad ātri pabeigs to, ko nevarēja izdarīt 20 gados, un tas ir ļoti uztraucoši," ministra teikto televīzijas intervijā citē Reuters. Linkevičs paudis arī viedokli, ka integrācijas process starp Krieviju un Baltkrieviju tagad ir "grūti apturams", lai gan Lukašenko neesot ne morāla, ne politiska attaisnojuma tam piekrist. "Šādam procesam būtu nepieciešams tautas mandāts, bez kura tas būtu ceļš uz vēl lielāku spriedzi [Baltkrievijā]," teica ministrs.
3. septembrī Minskā viesojās Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins, kurš pēc tam paziņoja, ka sarunās ar baltkrievu kolēģiem panākts progress ciešākas integrācijas procesā – notiekot virzīšanās uz priekšu Baltkrievijas un Krievijas savienības valsts kopīgā Ministru kabineta izveidē un citos ekonomiskās sadarbības jautājumos. Tajā pašā laikā viņš uzsvēris, ka gan Krievija, gan Baltkrievija savienības valsts sastāvā palikšot suverēnas un neatkarīgas valstis, kas ciešāk integrēšoties ekonomikas, enerģētikas, sporta, kultūras un veselības aizsardzības sfērā, vēstīja MK.ru.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena pirmdienas, 14. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!