Viens no korporācijas reportieriem, uzdodoties par moldāvu, kuram nav uzturēšanās atļaujas Lielbritānijā, iedibināja kontaktus bandu, kas nodarbojas ar nelegāļu izvešanu uz Franciju. Par pusotru tūkstoti sterliņu mārciņu viņam tika noorganizēta vieta transportā, kas devās uz Francijas ostu Kalē.
Kontrabandisti pastāstīja reportierim, ka nokļūt no Lielbritānijas uz Eiropu ir daudz vienkāršāk, nekā veikt to pašu ceļu pretējā virzienā, jo pārbaudes uz robežas ir ne tik rūpīgas. Bija paredzams, ka žurnālists dosies uz Kalē kopā ar vēl vairākiem cilvēkiem, kuri tāpat nelikumīgi atradās Lielbritānijā, bet izlēmuši pamest šo valsti.
Kā noskaidroja reportieri, vairākums nelegāļu neplāno atgriezties dzimtenē, bet gan tikai nokļūt citās Eiropas valstīs, jo Lielbritānijā viņu dzīve top arvien grūtāka, bet perspektīvas legalizēties – arvien miglainākas. Šī iemesla viņi mēģina nokļūt kontinentālajā Eiropā, nepiesaistot migrācijas dienestu uzmanību.
Pieprasījums pēc šāda veida pakalpojumiem ir pieaudzis tik ļoti, ka ar tiem nodarbojas arvien vairāk noziedzīgu organizāciju: reportāžas sagatavošanas gaitā žurnālisti atrada vēl trīs bandas, kas nodarbojas ar cilvēku izvešanu uz Eiropas kontinentu.
Žurnālistiskās izmeklēšanas laikā reportieris gan nenokļuva līdz Francijai. Pirms sēšanās kravas automašīnā viņš paziņoja, ka nemaksās, bet pēc tam parādījās citi BBC žurnālisti, bet jau nevis ar slēptajām, bet gan parastājām kamerām. Šajā brīdī kontrabandisti sāka apgalvot, ka viņiem nav nekādas saistības ar notiekošo. Vai notiekošajā iejaucās policija, netiek ziņots.
Saskaņā ar neoficiāliem datiem, Lielbritānijā dzīvo vairāk nekā 600 tūkstoši nelikumīgo imigrantu.