"Uzskatām par savu pienākumu vidējā termiņā nodrošināt būtisku strādājošo atalgojuma pieaugumu un neatbalstām turpmāku algu aplikšanu ar papildus nodokļu likmi, kas samazina strādājošo ienākumus," uzsvēra LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs, atbildot uz izskanējušo piedāvājumu palielināt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) likmi par vienu procentpunktu.
Uzsākot nodokļu reformu, tās galvenais mērķis bija ne tikai valsts un uzņēmumu konkurētspējas palielināšana, bet arī ikviena Latvijas iedzīvotāja labklājības pieaugums, samazinot darbaspēka nodokļus. Lai nepazaudētu sākotnējo ieceri, LDDK atkārtoti aicina valdību nodokļa slogu pārnest no darbaspēka uz kapitālu un patēriņu, izlīdzinot ienākumu nodokļu likmes.
LDDK izprot nepieciešamību palielināt veselības aprūpes finansējumu, tādēļ atbalsta obligātās veselības apdrošināšanas ieviešanu, sasaistot veselības pakalpojumu pieejamību ar VSAOI nomaksu. Savukārt sociāli neapdrošinātām personām nepieciešams ieviest veselības apdrošināšanas mēneša maksājumu.
Lai nodrošinātu reformas īstenošanai nepieciešamo finansējumu, darba devēji pieļauj patēriņa nodokļu likmes palielināšanu. Tāpat būtisku valsts budžeta ieņēmuma daļu iespējams palielināt, aktīvāk apkarojot ēnu ekonomiku.
"Šis ir pēdējais brīdis, lai veiktu izmaiņas, kas sekmētu cilvēku palikšanu Latvijā un biznesa konkurētspējas ievērojamu paaugstināšanu. Nodokļu reforma ir svarīgs instruments ceļā uz ekonomisko izrāvienu, ko var panākt, ja nodokļu sistēma ir vienkārša, saprotama un motivējoša gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem. Nepieciešama darba spēka nodokļu samazināšana, lai konkurētu Baltijas līmenī, pārcelšana uz patēriņu," norādīts LDDK paziņojumā medijiem.
oskars
Augstas nodokļu likmes - prieks apl