Politiķiem ir atšķirīgi viedokļi par datu privātumu un to, vai lietotne drīkst uzkrāt un nodot personas datus veselības aprūpes iestādēm. Lietotņu nesaderība var radīt problēmas, kad, piemēram, Eiropas Savienības valstis atvērs savas robežas.
Lokāli vai centralizēti
Vācija, kā ziņo Reuters, sargājot savu iedzīvotāju privātumu, ir atteikusies no kontaktpersonu izsekošanas lietotnēm, kas uzkrāj datus centralizētā serverī vai nodod tos tālāk. Proti, informācijas apmaiņa notiks, izmantojot tikai mazā rādiusa bezvadu tīkla tehnoloģiju Bluetooth. Iekārtas informēs iedzīvotāju, ja tas būs nonācis tuvumā inficētai personai. Citi dati netiks uzkrāti, sargājot lietotāju privātumu. Līdzīgu sistēmu plāno ieviest arī Itālija, Spānija un Šveice. Decentralizāciju atbalsta Eiropas Komisija, un ABC News vēsta, ka vairāki simti zinātnieku aprīlī brīdinājuši par datu ievākšanu slimības apturēšanas vārdā, kas var pārvērsties par nepieredzētu sabiedrības novērošanu un izsekošanu.
Citviet Eiropā par to bažījas mazāk. Norvēģijā dati tiek nodoti veselības aprūpes speciālistiem saslimušo apziņošanai, raksta The Local. "Lai atjaunotu normālu mūsu sabiedrības funkcionēšanu, ir jāsasniedz vairāki mērķi – mums ir jāizveido efektīvas saslimušo konstatēšanas sistēmas, kā arī sistēmas ātrākai inficēto izolēšanai," sacījusi premjerministre Erna Sūlberga.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 7. maija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
jānis