Apmetne atrodas sporta zālē un tās apkārtnē Grandsentā.
Varasiestādes 2018.gada decembrī atļāva nelegālo imigrantu ģimenēm apmesties sporta zālē, lai patvertos no aukstuma. Taču kopš tā laika apmetne ir nekontrolēti izpletusies un teltīs pie sporta zāles apmetušies aptuveni 800 cilvēku. Pašā sporta zālē dzīvo apmēram 170 cilvēku, galvenokārt kurdi no Irākas, kuri cer nokļūt Lielbritānijā.
Tiesa Lillē 4.septembrī nolēma, ka apmetne ir jāslēdz. Vietējās varasiestādes un iedzīvotāji bija sūdzējušies par vardarbību, atkritumiem un cilvēku kontrabandistiem migrantu vidū.
Ievērojot tiesas lēmumu, policija šorīt sāka aizvest migrantus no apmetnes.
Policijas autobusos vispirms sakāpa jauni vīrieši bez ģimenēm, kuri tiks nogādāti uz citām patversmēm reģionā. Tur viņiem būs iespēja pieteikties patvērumam Francijā.
Vēlāk plānots pārvest arī ģimenes.
Ziemeļfrancija jau sen piesaista migrantus, kuri vēlas nelegāli iekļūt Lielbritānijā.
Kopš 2016.gada, kad tika likvidēta bēdīgi slavenā nelegālo imigrantu patvaļīgi iekārtotā apmetne Džungļi pie Kalē, Francijas varasiestādes centušās nepieļaut šādu nelegālu apmetņu izveidošanos.
Taču cilvēktiesību aizstāvju grupas ir kritizējušas policijas taktiku un migranti uzņemas arvien lielākus riskus, mēģinot sasniegt Lielbritāniju.
Francijas cilvēktiesību ombuds decembrī nosodīja "ekstrēmo nabadzību", kādā dzīvo nelegālie imigranti zem tiltiem Kalē apgabalā.
Ombuds pārmeta varasiestādēm, ka tās cenšas padarīt migrantus "neredzamus", regulāri nojaucot viņu ierīkotās apmetnes, bet nenodrošinot citas dzīvotspējīgas alternatīvas.
Francijas rezidents Emanuels Makrons ir solījis paātrināt patvērumu lūgumu izskatīšanu cilvēkiem, kas tiek uzskatīti par bēgļiem, un paātrināt tā dēvēto ekonomisko migrantu deportēšanu.
Prezidents pirmdien paziņoja ministriem, ka valdībai jārisina imigrācijas jautājumi, domājot ar galvu. Viņš brīdināja, ka "dažreiz mēs esam pārāk slinki, apgalvojot, ka esam humānisti".
Reiss