Raidsabiedrība "France Info" atsaucās uz policijas ziņu avotu teikto, ka 217 cilvēki tika aizturēti, kad izcēlās nekārtības Konkordijas laukumā netālu no parlamenta apakšpalātas sanākšanas vietas.
Mediji ziņoja, ka īpašo uzdevumu policija lietoja ūdens lielgabalus un asaru gāzi, lai padzītu protestētājus no šī laukuma. Demonstranti aizdedzināja koka plāksnes un apmētāja policistus ar dažādiem priekšmetiem. Sadursmes izcēlās, kad laukumā bija sapulcējušies apmēram 6000 pensiju reformas pretinieku.
Francijas valdība ceturtdienas pēcpusdienā nolēma īstenot prezidenta Emanuela Makrona virzīto pensiju reformu bez apstiprināšanas parlamenta apakšpalātā, kur balsojuma rezultātu bija grūti prognozēt. Francijas konstitūcijā ir īpašs pants, kas ļauj valdībai rīkoties, apejot parlamentu.
Pensiju reformu pirms tam ceturtdien apstiprināja parlamenta augšpalāta Senāts. Reformu atbalstīja 193 senatori, bet pret balsoja 114.
Reformu vēl ir iespējams atcelt ar parlamenta balsojumu par neuzticības izteikšanu valdībai.
Pensiju sistēmas reforma ir viens no Makrona otrās prezidentūras stūrakmeņiem, un, neskatoties uz plašajiem protestiem, reforma sasniedza likumdošanas procedūras noslēdzošo fāzi.
Galvenā reformas sastāvdaļa ir pensionēšanās vecuma paaugstināšana no 62 līdz 64 gadiem. Turklāt paredzēts pagarināt obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu periodu pilnas pensijas saņemšanai. Vienlaikus minimālo pensiju plānots paaugstināt līdz 1200 eiro.
Protesti ceturtdien izcēlās arī citās Francijas lielpilsētās, tostarp Marseļā, Dižonā, Nantē, Rennā, Ruānā, Grenoblē, Tulūzā un Nicā. Arodbiedrības aicināja uz jauniem streikiem un protestiem nākamajā ceturtdienā.
Iekšlietu ministrs Žeralds Darmanēns norīkoja policiju īstenot pastiprinātus parlamenta deputātu aizsardzības pasākumus notiekošo protestu laikā.