Savienoto Valstu reitingu aģentūra Standard and Poor’s nesen brīdināja Franciju, kas var pazemināt tās kredītreitingu eirozonas krīzes dēļ. Pašlaik gan Francijai, gan Lielbritānijai ir paši augstākie kredītreitingi.
Intervijā franču laikrakstam Le Telegramme K. Nuajē sacīja, ka kredītreitingu pazemināšanai Eiropā ir jāsākas ar Lielbritāniju, jo tai ir lielāks budžeta deficīts, lielāks parāds, augstāka inflācija un mazāka nekā Francijā ekonomiskā izaugsme. „Kredītreitinga pazemināšana [Francijai] ir nepamatota, ja ņem vērā ekonomikas pamatprincipus,” paziņoja K. Nuajē.
Jāpiebilst, ka augstākā kredītreitinga atņemšana Francijai var
palielināt kredītu vērtību un kļūt par nopietnu triecienu visai ES. K.
Nuajē arī apsūdzēja kredītaģentūras, ka tās sabojājušas pozitīvās
tendences tirgos, kas parādījās nākamajā dienā pēc Briseles samita.
Lielbritānija netika pieminēta Standard and Poor’s decembra sākumā publiskotajā ziņojumā, kurā tika uzskaitītas valstis, kam draud reitingu pazemināšana.
Tikmēr eirozonā jūtama aizvien lielāka neapmierinātība ar pagājušajā nedēļā Briselē notikušās ES galotņu sanāksmes, kurā tika apspriestas iespējas unificēt ES budžeta politiku, rezultātiem, norāda BBC News.
Šīs sanāksmes laikā Lielbritānijas premjers Deivids Kemerons paziņoja, ka Londona nepieļaus izmaiņas ES pamata jeb Lisabonas līgumā. Ceturtdien bažas par iespējamo Briseles un Eiropas Centrālās bankas pilnvaru paplašināšanu fiskālās savienības ietvaros izteica arī Ungārija un Čehija. Pēc abu šo valstu domām, šādām reformām jāskar tikai eirozonas valstis.