Parlamentā ir gaidāmas ilgstošas un emocionālas diskusijas, tomēr valdošā partija La République En Marche! (Uz priekšu, republika!) cer, ka jauno pensiju likumu izdosies apstiprināt līdz marta vidū gaidāmajām municipālajām vēlēšanām. Ceturtdien Francijā paredzēti jauni protesti pret pensiju reformu. '
Dāsna un dārga sistēma
Makrons uzvarēja 2017. gada Francijas prezidenta vēlēšanās ar solījumu samazināt nodokļus un reformēt valsti, lai padarītu to globāli konkurētspējīgāku. Viens no viņa piedāvāto reformu pīlāriem ir izmaiņas pensiju sistēmā, ko Francijā ieviesa pēc Otrā pasaules kara.
Francijas prezidents ir ierosinājis ieviest vienotu pensiju sistēmu un atteikties no pašlaik pastāvošajiem 42 režīmiem, kas paredz atšķirīgu pensionēšanās vecumu un pensijas apmēru atkarībā no nozares, kurā persona ir strādājusi. Šāda kārtība savulaik izveidojās, lai sabiedriskajā sektorā, piemēram, dzelzceļa un iekšlietu sistēmā, strādājošajiem kompensētu sarežģītos darba apstākļus, skaidro ziņu aģentūra AFP.
Valstī noteiktais pensionēšanās vecums ir 62 gadi, bet daudzi strādājošie, uz kuriem attiecas "īpašie režīmi", var pensionēties daudz agrāk. Piemēram, vilcienu un metro vadītāji var pensionēties jau 55 gadu vecumā.
Sabiedriskajā sektorā strādājošo pensijas apmēru aprēķina, ņemot vērā viņu atalgojumu pēdējos sešos darba mūža mēnešos. Savukārt privātajā sektorā nodarbināto pensiju lielumu nosaka, vērtējot 25 darba stāža gadus, kuros bijis visaugstākais atalgojums.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 18. februāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Nekur viņi nespruks!
:)