Gada laikā policijas iecirknī nonākušas 354 likumpārkāpējas, taču par atkārtotu pārkāpumu 299 no aizturētajām piespriests sods. Likums nosaka, ka sievietes nedrīkst iziet sabiedrībā, tērptas burkā vai nikābā - apģērbā, kas pilnībā nosedz galvu un seju, atstājot redzamas tikai acis.
Pirms gada, pēc amatpersonu aplēsēm, valstī bija apmēram divi tūkstoši islāmticīgo sieviešu, kas slēpās aiz galvassegām. Tā bija salīdzinoši neliela daļa, ņemot vērā, ka Francija ir valsts ar lielāko musulmaņu kopienu Eiropā, jo to skaits ir aptuveni pieci miljoni.
Jau janvārī Francijas iekšlietu ministrs Klods Geāns ziņoja, ka šo sieviešu skaits samazinājies par 50%. Taču likuma oponenti iebilst, ka tikai neliela daļa sieviešu atteikušās no tradicionālās galvassegas, un norāda, ka policija uz šo pārkāpumu piever acis.
«Nekas daudz nav mainījies, mēs vēl aizvien redzam burkas. To nav vairāk, taču nav arī mazāk,» kāda amatpersona, kas vēlējās saglabāt anonimitāti, stāstīja laikrakstam Toronto Star.
Likuma idejas autori uzstāj, ka mērķis ir sekmēt sieviešu līdztiesību un aizstāvēt viņu brīvību. Musulmanietes tiekot piespiestas aizsegt savu seju, tā ierobežojot viņu tiesības. Turklāt šāda slēpšanās tikai veicinot sabiedrības sašķeltību un saasinot integrācijas problēmas.
Oponenti ir pretējās domās un uzsver, ka likums iegrožo sieviešu ticības brīvību un izolē viņas no sabiedrības. Kā uzsvēris viens no sīvākajiem aizlieguma pretiniekiem politiskais aktīvists Rašids Nekazs, sievietes aizsegšanās nav viņas apspiešanas un vīrieša dominances uzspiesta. To pierādot tas, ka divas trešdaļas no policijas apturētajām musulmanietēm esot neprecējušās vai šķīrušās.
Aktīvists sola turpināt cīnīties pret likumu un aizvien piedāvā pats par savu naudu apmaksāt sievietēm izrakstītās soda kvītis.