Vienošanās paredzēs vakcīnas devu piegādes katru mēnesi, sākot ar šī gada beigām un līdz 2023.gadam, ziņu aģentūrai AFP atklāja avots.
Līgums būs daļa no EK sagatavošanās plāna cīņai ar pandēmijas nākamajiem posmiem, sacīja avots, kas ir informēts par EK prezidentes Urzulas fon der Leienas pieeju šiem jautājumiem.
Avots neatklāja, ar kuru piegādātāju plānots sākt sarunas, bet arī nenoliedza, ka tie varētu būt BioNTech un Pfizer.
Avots sacīja, ka EK vēlas nodrošināt lielu vakcīnas devu apjomu - 900 miljonus devu - un iespēju iegadāties vēl tikpat daudz.
Papildu devas ievērojami palielinās ES piekļuvi vakcīnām, lai cīnītos pret koronavīrusa pandēmiju.
ES pašreiz ir apstiprinātas četras vakcīnas, un EK ir noslēgusi līgumus par vēl divu vakcīnu - Sanofi-GSK un CureVac - iegādi, kad tām būs pabeigti klīniskie izmēģinājumi. EK noslēgtie pirkuma priekšlīgumi ar sešu Covid-19 vakcīnu ražotājiem nodrošinājuši ES piekļuvi līdz pat 2,6 miljardiem vakcīnas devu. Ar tiem četriem uzņēmumiem, kuru vakcīnām ir piešķirta tirdzniecības atļauja ar nosacījumiem, ir noslēgti līgumi par vairāk nekā 1,6 miljardu vakcīnas devu piegādi.
Jaunais līgums ļautu EK justies drošāk, pieaugot bažām, ka pašreiz izmantoto vakcīnu efektivitāti var mazināt jaunie vīrusa paveidi.
Avots uzsvēra, ka līgums paredzēs saistības attiecībā uz papildu devu piegādēm.
Jaunās paaudzes mRNA vakcīnai, ko EK vēlas iegādāties, jāaptver visi vīrusa varianti, kas var rasties, ražošanai jānotiek Eiropā un izplatīšanā prioritātei jābūt Eiropai, norādīja avots.