"Tas būtu eirozonas beigu sākums," sacīja Grieķijas premjers.
"Ja Eiropas politiskā vadība nespēj tikt galā ar tādu problēmu kā Grieķija, kas veido 2% no tās ekonomikas, kā tirgi reaģēs uz valstīm, kam ir daudz lielākas problēmas, tādām kā Spānija vai Itālija, kam ir divu triljonu eiro valsts parāds?" sacīja Ciprs.
"Ja Grieķija bankrotēs, tirgi nekavējoties lūkosies pēc nākamā upura. Ja sarunas būs neveiksmīgas, Eiropas nodokļu maksātāju izmaksas būs milzīgas," viņš piebilda.
Ciprs sacīja, ka viņa valdība vēlējusies noslēgt vienošanos ar eirozonas partneriem un Starptautisko Valūtas fondu (SVF), bet nav varējusi akceptēt taupības politiku, kas prasīta no Grieķijas apmaiņā pret aizdevuma maksājumiem, paziņoja Grieķijas premjers.
"Eiropai un starptautiskajām institūcijām jāatzīst, ka taupība ir cietusi neveiksmi. Tas nav viegls lēmums," sacīja Ciprs.
Kā ziņots, starptautiskajiem aizdevējiem un Grieķijai jāvienojas par reformu plānu Grieķijai, kas ļautu izmaksāt pēdējos 7,2 miljardus eiro palīdzības finansējuma Atēnām, tādējādi novēršot Grieķijas maksātnespēju un iespējamo izstāšanos no eirozonas.
Pārrunas ilgušas jau piecus mēnešus, un vienošanās ir jāpanāk līdz šī mēneša beigām, lai Grieķija iegūtu līdzekļus kārtējā parādu maksājuma veikšanai SVF.