Austrijas Aizsardzības ministrija norādīja, ka karavīri nebūs bruņoti un neiesaistīsies Ungārijas un Serbijas robežžogu pārkāpušo cilvēku ķeršanā. Karavīri esot sapieri, kas nodarbosies ar ceļu būvniecību un citiem būvniecības darbiem.
Austrijas karavīri sākotnēji uz sešiem mēnešiem tiks dislocēti Hodmezēvāršārhejas pilsētā Ungārijas dienvidaustrumos.
Austrijas aizsardzības ministrs Hanss Pēters Doskocils uzsvēra, ka Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm jādara vairāk savu robežu aizsardzībai, jo nelegālās imigrācijas apkarošanai domātā bloka vienošanās ar Turciju draud sabrukt.
"Manuprāt, sāk parādīties šīs vienošanās plaisas," viņš atzina Austrijas sabiedriskajai radiostacijai "Ö1".
"Mums Eiropā ir iespēju logs, kura laikā organizēties", pirms vienošanās ar Turciju sabrūk, uzsvēra ministrs.
"Tādēļ ir pareizi un pēdējais brīdis, lai (..) ES dalībvalstis to atzītu un stātos pretī šim izaicinājumam, risinātu problēmas pašas un būtu gatavas rīkoties pašas," piebilda Doskocils.
Saskaņā ar Briseles un Ankaras martā panākto vienošanos Grieķija var nosūtīt atpakaļ uz Turciju visus nelegālos imigrantus, kas, sākot no 20.marta, ierodas tai piederošajās salās, šķērsojot Egejas jūru. Vienošanās arī paredz, ka ES uzņems vienu Sīrijas bēgli no Turcijas teritorijas apmaiņā pret katru sīrieti, ko Ankara uzņems atpakaļ no Grieķijas.
Tomēr Grieķija atpakaļ uz Turciju ir nosūtījusi nelielu skaitu migrantu. Atēnas norāda, ka daudzi lūguši patvērumu Grieķijā. Tas nozīmē, ka viņus nevar sūtīt atpakaļ, kamēr tiek izskatīti viņu pieteikumi.
Grieķija arī sūdzējusies, ka ES nav sniegusi tai solīto papildu palīdzību un uzņēmusi pietiekami daudz migrantu no Grieķijas.
Grieķija arī vēlas pārvietot gandrīz 16 000 migrantu no Egejas jūras salām un valsts kontinentālo daļu, tomēr saskārusies ar ES partneru iebildumiem, citām valstīm baidoties par masu migrācijas atjaunošanos ziemeļu virzienā, pirmdien paziņoja par imigrāciju atbildīgais Grieķijas valsts ministrs Janis Muzals.