Dusmu eksploziju izraisīja otrdienas vakarā notikusī dzelzceļa katastrofa, kurā saskrējās pasažieru un kravas vilciens, kas brauca pretim pa vienām sliedēm. Netālu no Larisas pilsētas notikušajā traģēdijā dzīvību zaudēja vismaz 43 cilvēki, pārsvarā studenti, kas pēc brīvdienām devās no Atēnām uz Salonikiem. Glābēji joprojām strādā avārijas vietā, meklējot bojāgājušo mirstīgās atliekas triecienā sadragātajos un ugunsgrēkā sakusušajos vagonos. 10 cilvēku joprojām tiek uzskatīti par pazudušiem bez vēsts.
Vakar sešos no rīta sākās dzelzceļa darbinieku streiks, kas ietekmēja arī metro kustību Atēnās. "Sāpes par desmitiem mūsu mirušo un ievainoto kolēģu un līdzpilsoņu ir pārvērtušās dusmās," paziņojumā rakstīja Grieķijas dzelzceļnieku arodbiedrība.
Premjerministrs Kirjaks Micotakis paziņojis, ka katastrofu varētu būt izraisījusi "traģiska cilvēciska kļūda", un solījis rūpīgu un neatkarīgu izmeklēšanu. Policija ir aizturējusi Larisas stacijas dispečeru, kuram izvirzīta apsūdzība par nolaidību, kas izraisījusi cilvēku nāvi. Viņš apgalvo, ka visu izdarījis pareizi, un notiekošajā vaino kādu tehnisku kļūmi.
Grieķijas transporta ministrs Kosts Karamanlis pēc katastrofas atkāpies no amata, paziņojot, ka uzņemas atbildību par to, ka atbildīgās institūcijas ilgstoši atstājušas novārtā dzelzceļa sistēmu, kas neatbilst XXI gadsimtam.
Grieķijā daudzi uzskata šīs nedēļas katastrofu par tādu, kas bija sagaidāma, jo vairākas valdības nav veltījušas uzmanību dzelzceļam.
Trešdien protestētāji iesaistījās sadursmēs ar policiju pie uzņēmuma Hellenic Train galvenā biroja Atēnās. Protesti notika arī Salonikos un Larisā.
Bojāgājušo piemiņas pasākumā Larisā medicīnas students Niks Sava ziņu aģentūrai AFP pauda viedokli, ka dzelzceļa sistēmai ir daudz problēmu, viss ir nolietots, darbiniekiem tiek maz maksāts. Aizturētajam dispečeram nevajadzētu maksāt par visu novecojušo sistēmu. "Šis ir nepieņemams negadījums. Mēs zinājām par šo situāciju jau 30 gadus," AFP teica ārsts Kosts Bargjots.