Aptuveni 44% britu uzskata, ka Lielbritānijas ekonomikas nākotne ir cieši saistīta ar ES, bet 19% uzskata, ka valdībai būtu vairāk uzmanības jāpievērš attiecībām ar Savienotajām Valstīm, liecina aptauju, kuru pēc pilsoniskās sabiedrības kampaņas "Best for Britain" ("Labāko Lielbritānijai") pasūtījuma veicis sabiedriskās domas pētniecības uzņēmums "YouGov". Aptaujā no 25.novembra līdz 27.novembrim piedalījās vairāk nekā 4300 cilvēku.
Aptaujā 49% britu norādīja, ka vairāk uzticas ES, bet 30% sacīja, ka vairāk uzticas ASV. Savukārt 40% norādīja, ka neuzticas Savienotajām Valstīm. Uzticību Ķīnai, Indijai, Saūda Arābijai un Brazīlijai pauduši ne vairāk kā 12% britu.
Vēlētāji, kuri iepriekš atbalstīja konservatīvos, bet vasarā balsoja par leiboristiem, bija starp tiem, kuri atbalstīja ciešākas saites ar Eiropu.
Taču Lielbritānijas premjerministrs Kīrs Stārmers noraidījis ideju par koncentrēšanos uz attiecībām ar ES. Viņš mēģinājis veidot draudzīgas attiecības ar Trampu, kā arī centies restartēt Londonas attiecības ar citām Eiropas valstīm.
Rādītājs Stārmera stratēģijas panākumiem būs Tirdzniecības un sadarbības vienošanās novērtējums 2026.gadā. Šī vienošanās ir pamats Lielbritānijas un ES attiecībām pēc Lielbritānijas izstāšanās no bloka.
Drīzumā atkal gatavojas sanākt kopā ietekmīgā parlamenta deputātu un biznesa līderu komisija, kas sniedza ieteikumus par ES un Lielbritānijas attiecībām pēc breksita. Apvienotās Karalistes Tirdzniecības un uzņēmējdarbības komisija tiksies jauna līdera leiboristu deputāta Endrū Levina vadībā.
Komisijas priekšsēdētāja vietnieki ir bijušais Lielbritānijas vēstnieks ASV Kims Darohs, liberāldemokrātu deputāte Laila Morana un bijušais Lielbritānijas pārstāvis Eiropas Komisijā (EK) Džonatans Fauls.
Levins sacīja, ka Lielbritānijai ir ļoti svarīgi stiprināt saites ar tās lielāko un tuvāko tirdzniecības partneri Eiropas Savienību, jo globālā tirdzniecības vide kļūst arvien nestabilāka. Viņš norādīja, ka jaunākā aptauja liecina, ka arvien vairāk cilvēku un uzņēmumu atbalsta attiecību atjaunošanu ar ES, lai sekmētu valsts ekonomiku.
Tas nozīmē, ka Lielbritānijas Tirdzniecības un uzņēmējdarbības komisijas loma izvirzot priekšlikumus ekonomikas izaugsmes veicināšanai būs nozīmīgāka nekā jebkad agrāk, uzsvēra Levins.