Šogad nogalināti 26 žurnālisti un mediju darbinieki, teikts CPJ ziņojumā, kurā par bīstamāko valsti žurnālistiem atzīta Meksika.
"Tas ir šokējoši un šausmīgi," sacīja CPJ izpilddirektors Džoels Saimons. "Šis represiju vilnis ir cenzūras forma, kas traucē informācijas plūsmai un vairo infodēmiju," viņš piebilda.
CPJ ziņojumā secināts, ka otro gadu pēc kārtas visvairāk žurnālistu ir ieslodzīti Ķīnā, kur aiz restēm atrodas 47 mediju darbinieki.
Daudz žurnālistu ir ieslodzīti arī Turcijā, Ēģiptē, Saūda Arābijā, Baltkrievijā un Etiopijā, kur nemieri un bruņoti konflikti noveduši arī pie ieslodzīto žurnālistu skaita palielināšanās.
Lai gan CPJ ziņojuma publicēšanas brīdī ASV cietumos neatradās neviens žurnālists, ziņojumā norādīts, ka šī gada laikā tikuši aizturēti un vēlāk atbrīvoti 110 žurnālisti.
CPJ norāda, ka ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija daļēji ir vainojama par globālās situācijas pasliktināšanos preses brīvības jomā, jo Tramps ne tikai nav uzņēmies līdera lomu cilvēktiesību aizstāvībā, bet arī atbalstījis autoritāras noslieces ārvalstīs ar savu naidīgo attieksmi pret medijiem.