Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +6 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 4. marts
Alise, Auce, Enija

Žurnālistika

RSF: Šogad pasaulē nogalināti 45 žurnālisti

Šī gada pirmajos 11 mēnešos, pildot savus dienesta pienākumus, pasaulē nogalināti 45 žurnālisti, kamēr pērn šajā laikā tika noslepkavots 61 žurnālists, ceturtdien paziņojusi organizācija Reportieri bez robežām (RSF). Tas ir zemākais rādītājs kopš 2002,gada, kad pasaulē tika reģistrētas 33 žurnālistu slepkavības.

RSF: 2022.gadā cietumos atrodas rekorddaudz žurnālistu

Pasaulē cietumos atrodas 533 žurnālisti, un tas ir lielākais skaits, kopš organizācija Reportieri bez robežām (RSF) pirms 26 gadiem sāka apkopt datus, trešdien pavēstīja Parīzē bāzētā starptautiskā organizācija.

Reportieri bez robežām lūdz NEPLP neanulēt licenci TV Rain

Starptautiskā organizācija Reportieri bez robežām (RSF) vērsusies pie Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja Ivara Āboliņa ar lūgumu neanulēt raidīšanas licenci patlaban Latvijā strādājošajai Krievijas neatkarīgajai TV programmai Doždj (Дождь/TV Rain).

Informatīvās telpas apdraudējumi = demokrātijas apdraudējumi

Karš Ukrainā jo spilgti atklāj mūsu laika tendences informatīvajā telpā. Ja tā var teikt, fiziski karš notiek konkrētā teritorijā, taču informatīvajā telpā – visā pasaulē. Un, ņemot vērā, ka par vienu no būtiskākajiem informācijas avotiem (un dominējošo jaunākajai paaudzei) ir kļuvuši interneta brīvās saziņas rīki, par kuru satura patiesumu neviens neatbild, tie šajā situācijā plaši tiek izmantoti arī viltus ziņu izplatīšanai un propagandai, kā varam pārliecināties katru dienu. Sekas – cilvēku viedokļi par norisēm, to cēloņiem lielā mērā ir balstīti uz nepatiesu informāciju. Visspilgtāk to redzam tā dēvēto krievvalodīgo attieksmē pret notikumiem Ukrainā. Un tā ir problēma, kurai ļoti liela uzmanība būtu pievēršama gan no demokrātijas apdraudējumu, gan ētikas un mediju darbības kapacitātes viedokļa.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide