ASV noteikušas daudzas sankcijas pret šo izolēto Āzijas valsti, lai mazinātu tās iespējas iegūt līdzekļus ballistisko un kodolraķešu programmām.
ASV Tieslietu departaments paziņojis, ka vienošanās par sodu panākta par sankciju pārkāpumiem, kas izdarīti laikā no 2007. līdz 2017. gadam. "Šī lieta, kā arī citas kalpo kā brīdinājums uzņēmumiem. Šis ir lielākais sods, kas tiek maksāts par sankciju pret Ziemeļkoreju pārkāpšanu," preses konferencē paziņoja ASV Tieslietu departamenta Nacionālās drošības nodaļas ģenerālprokurora vietnieks Metjū Olsens. Uzņēmums tiek vainots arī sazvērestībā ar mērķi apmānīt finanšu institūcijas, lai panāktu, ka tās veic finanšu operācijas Ziemeļkorejas uzņēmumu interesēs.
BBC vēsta, ka British American Tobacco ir pasaules otrais lielākais starptautiskais tabakas izstrādājumu ražotājs un viens no desmit lielākajiem uzņēmumiem Apvienotajā Karalistē. Tam pieder tādi populāri cigarešu zīmoli kā Lucky Strike, Dunhill un Pall Mall.
2019. gada pārskatā British American Tobacco atzina, ka veic darbības atsevišķās dažādām sankcijām pakļautās valstīs, to skaitā Irānā un Kubā, un ka tās rada uzņēmumam nozīmīgus finanšu riskus. Šīs nedēļas paziņojumā British American Tobacco vēsta, ka vienojies par sodu ar ASV Tieslietu departamentu, jo viens no netiešajiem apakšuzņēmumiem Singapūrā – BAT Marketing Singapore – atzinis vainu sankciju pārkāpšanā.
Vienlaikus ASV Tieslietu ministrija paziņojusi, ka izvirzītas kriminālapsūdzības pret Ziemeļkorejas baņķieri un diviem Ķīnas pilsoņiem par daudzus gadus izmantotas shēmas izveidošanu tabakas lapu piegādei Ziemeļkorejas cigarešu ražošanas uzņēmumiem. Viņi ir falsificējuši dokumentus, lai apmānītu ASV bankas un panāktu, ka tās veic transakcijas, ko aizliedz sankciju likums. Ziemeļkorejas uzņēmumi, ieskaitot vienu, ko pārvalda bruņotie spēki, no šīm darbībām varēja iegūt aptuveni 700 miljonu ASV dolāru ienākumus.