Dienvidkorejā ar MERS inficējušies jau 35 cilvēki un divi saslimušie miruši.
Tas ir lielākais MERS uzliesmojums, kāds izcēlies ārpus Saūda Arābijas, kur MERS tika konstatēts 2012.gada septembrī.
Līdzīgi SARS, tas rada dziļu plaušu infekciju, un pacienti cieš no augstas temperatūras, klepus un elpošanas traucējumiem. Tomēr atšķirībā no SARS ar MERS inficētajiem drīzumā rodas arī nieru darbības problēmas.
ANO Pasaules Veselības organizācija (PVO) apstiprinājusi vairāk nekā 400 nāves gadījumu no MERS un vairāk nekā 1000 laboratoriski apstiprinātu inficēšanās gadījumu. Slimība skārusi vairāk nekā 20 valstis, bet vissmagāk Saūda Arābiju.
Dienvidkorejā par pirmo inficēšanās gadījumu tika paziņots 20.maijā. Pacients bija kāds 68 gadus vecs vīrietis, kas bija nesen atgriezies no Saūda Arābijas.
Kopš tā laika karantīnā ievietoti vairāk nekā 1600 cilvēki, kas varētu būt bijuši pakļauti inficēšanās riskam.
MERS uzliesmojums izraisījis nopietnu satraukumu Dienvidkorejas sabiedrībā, un varasiestādes slēgušas vairāk nekā 700 mācību iestādes, sākot no bērnudārziem un beidzot ar koledžām.
Seulā arvien lielāks skaits iedzīvotāju dodas savās dienas gaitās ar maskām uz sejas.
MERS uzliesmojums ietekmējis arī tūrisma nozari.
Korejas Tūrisma organizācija ceturtdien paziņoja, ka aptuveni 7000 tūristu, galvenokārt no Ķīnas un Taivānas, ir atcēluši plānotos braucienus uz Dienvidkoreju.
"Masveida atcelšana šādos mērogos ir ļoti neparasta (..), un daudzi ceļotāji minēja MERS uzliesmojumu kā galveno iemeslu," ziņu aģentūrai AFP atzina organizācijas preses pārstāvis.
Lipīgā slimība skārusi arī Dienvidkorejas armiju, kur karantīnā ievietoti vairāk nekā 20 karavīri.
Tikmēr Dienvidkorejas prezidentes Pakas Gunhje administrācija un veselības aizsardzības dienestu amatpersonas ir izpelnījušās kritiku par pārlieku lēnu reakciju uz pirmajiem saslimšanas gadījumiem ar MERS.