"Vairāk nekā ceturtā daļa no viņiem tika ieslodzīti šogad," norādīts RSF paziņojumā.
Vislielākais apcietināto žurnālistu skaits ir Ķīnā, Mjanmā un Irānā, bet ziņojumā norādīts, ka arī Krievijā valsts sākusi vēl aktīvāk apspiest medijus.
Pagājušajā gadā aizturēto žurnālistu skaits pieauga par 20% līdz 470. Šogad pieaugums bijis nedaudz mazāks - 13,4%, secinājusi organizācija, kas cīnās par preses brīvību.
RSF norāda, ka autoritārie režīmi arvien biežāk runā par žurnālistu ieslodzīšanu un vairumā gadījumu pat nepūlas tos tiesāt.
Tikai nedaudz vairāk par trešdaļu ieslodzīto žurnālistu tikuši notiesāti. Pārējās divas trešdaļas atrodas cietumos bez tiesas sprieduma.
"Daži no viņiem gaida savu tiesu ilgāk nekā 20 gadus," norāda RSF.
"Ķīnā cenzūra un uzraudzība ir sasniegusi ārkārtēju līmeni. Valsts joprojām ir lielākais mediju darbinieku cietums pasaulē," norādīts ziņojumā.
Ķīnā, ieskaitot Honkongu, cietumos atrodas 110 mediju darbinieki.
Mjanmā kopš militārā apvērsuma 2021.gadā žurnālistika faktiski ir kriminālpārkāpums. Valstī pašreiz aizturēti 62 žurnālisti.
Irānā, kur jau gandrīz trīs mēnešus turpinās protesti pret valdību, cietumos atrodas 47 žurnālisti, liecina RSF rīcībā esošā informācija.
Krievijā faktiski aizliegti visi neatkarīgie mediji un pašreiz cietumos atrodas 18 mediju darbinieki, tai skaitā astoņi no Ukrainas.