Tieši trīs gadus pēc tam, kad Ķīnā tika oficiāli paziņots, ka miris pirmais ar jauno koronavīrusu inficēts pneimonijas slimnieks, varasiestādes beidzot atļāvušas cilvēkiem pārvietoties valsts teritorijā un doties uz ārzemēm, ļaujot ģimenēm un draugiem atkal apvienoties. Taču eksperti un mediji atzīmē, ka tam līdzi nāk ne tikai riski sagaidīt jaunus koronavīrusa izplatīšanās viļņus, bet arī apjausma, ka Ķīnas varasiestādes izmantojušas pandēmiju, lai ieviestu un attīstītu daudz efektīvāku pasākumu kopumu sabiedrības kontrolei, ko arī turpmāk varēs izmantot nevēlamu viedokļu apspiešanai.
Sacenšas kontrolēšanā
2020. gada 11. janvārī Ķīnas valsts mediji pirmo reizi apstiprināja pirmā ar jauno koronavīrusu inficētā cilvēka nāvi. Tas bija 61 gadu vecs vīrietis, kurš bija apmeklējis dzīvnieku tirgu Uhaņas pilsētā, atgādina ABC News. Un jau 23. janvārī Ķīnas varasiestādes ieviesa ļoti stingrus pasākumus vīrusa izplatības ierobežošanai Uhaņā, apturot lidojumus, vilcienu kustību, metro, autobusu un prāmju satiksmi. 11,8 miljonu iedzīvotāju pilsētā tika noteikts totāls lokdauns uz vairāk nekā diviem mēnešiem.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 12. janvāra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!