Pašlaik pieejamā informācija liecina, ka meitene, kuras vārds netiek atklāts, savā Instagram kontā izveidojusi aptauju, kur lūgusi sekotājiem atbildēt uz jautājumu: "Ļoti svarīgi. Palīdziet man izlemt - N/D (nāve vai dzīvība)," vien dažas stundas, pirms nolēca no ēkas jumta un nositās.
Malaizijas policijas pārstāvis Aidils Bolhasans aģentūrai Reuters atklāja, ka 69% no respondentiem izvēlējušies variantu "nāve".
Aptaujas laika periods bija iestatīts uz 24 stundām, bet pašlaik pieejamā informācija liecina, ka meitene aptaujas beigas un gala rezultātu nemaz nav sagaidījusi. Instagram pārstāvju veiktā pārbaude liecina, ka galu galā 88% esot nobalsojuši par "dzīvība", tomēr, kā norāda sociālā tīkla preses pārstāve Āzijas-Klusā okeāna reģionā Čina Jī Vona, aptaujas rezultāti, iespējams, krasi mainījušies tāpēc, ka strauji izplatījās ziņas par meitenes nāvi un cilvēki sākuši balsot par labu variantam "dzīvība".
Tikmēr atsevišķi valsts parlamentārieši izteikušies, ka būtu jāvērtē arī to cilvēku, kas nobalsoja par variantu "nāve", līdzatbildība traģēdijā.
Malaizijā sods par nepilngadīgas personas pamudināšanu uz pašnāvnieciskām domām vai mudinājums izdarīt pašnāvību var nozīmēt visai bargas sankcijas - 20 gadus cietumā vai pat nāvessodu.
Rūpīgu notikušā izmeklēšanu pieprasījis veikt arī Sporta un jaunatnes lietu ministrs, norādot - valstī pieaugošais pašnāvību skaits jaunu cilvēku vidū ir jāuztver ļoti nopietni un attiecīgi jārīkojas.
Instagram pārstāvji izteikuši līdzjūtību pusaudzes tuviniekiem, kā arī solījušies turpināt darbu pie tā, lai sociālo tīklu padarītu par vidi, kurā lietotāji var justies droši un atbalstīti.
Jāatgādina, ka februārī Instagram ieviesa papildinājumus satura politikā, kas aizliedz ievietot tādus attēlus vai video, kuros cilvēki apzināti nodara sev fizisku kaitējumu.
>:-)
Kā pasargāt jaunatni?
vienkārši draudzējos ar galvu